Peter Sagan sa s Borou chcel rozlúčiť lepšie: Tourminátor ukázal brutálne FOTO po Pekle severu!

Peter Sagan na Paríž - Roubaix 2021Peter Sagan na Paríž - Roubaix 2021 Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Víťazom 118. ročníka monumentu Paríž - Roubaix sa v nedeľu stal Talian Sonny Colbrelli z Bahrain Victorious. Víťaz na druhé miesto odsunul Belgičana Floriana Vermeerscha (Lotto Soudal), tretí finišoval Holanďan Mathieu Van der Poel (Alpecin).

Slovenský reprezentant Peter Sagan po páde 136 km pred cieľom stratil šancu na popredné umiestnenie, o víťazstvo nebojoval a v cieli s vyše 12-minútovou stratou obsadil 56. miesto.

Tohtoročné "Peklo severu" sa išlo po dva a pol roka trvajúcej prestávke v netradičnom októbrovom termíne. Jazdcom na trati dlhej 257,7 kilometrov s 30 úsekmi pokrytých dlažobnými kockami mimoriadne komplikovalo situáciu daždivé počasie. To spôsobilo množstvo pádov, na ktoré doplatil aj trojnásobný majster sveta P. Sagan.

"Paríž-Roubaix je samo osebe ťažké, dnes to bol ale extrém kvôli strašne ťažkým podmienkam. Kľúčové bolo prežiť po cieľ. Vedeli sme, že dôležité bude dobre sa pohybovať v pelotóne a byť vpredu čo najviac. Všetci sme na to pracovali. Nanešťastie sme tam mali viacero pádov. Aj ja som spadol a poriadne si udrel pravú časť tela. Ale odovzdal som všetko, aby som prišiel do cieľa. Boli to moje posledné preteky vo farbách BORA-hansgrohe a naozaj som chcel dokončiť päť spoločných rokov čo najlepším výsledkom. Žiaľ, toto nebol ten deň," povedal Peter Sagan pre web BORA. V tíme odjazdil posledné preteky aj Juraj Sagan, skončil na 72. mieste s vyše 20-minútovou stratou.

Na sociálnej sieti Tourminátor po krutom Pekle severu zverejnil brutálne fotky, na ktorých je celý od blata a na prvý pohľad by sme len veľmi ťažko spoznali elitného slovenského cyklistu. 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9
Viac o téme: Peter Sagan Bora - Hansgrohe Paríž - Roubaix 2021
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: RTVS
  • Zdroj: TASR

Videá