VIDEO Najdekorovanejší šampión roka: Nórsky drahokam prekonal aj Djokoviča so Zverevom

Nórsky tenista Casper Ruud pózuje s trofejou po víťazstve nad Britom Cameronom Norriem vo finále dvojhry na turnaji ATP v San DieguNórsky tenista Casper Ruud pózuje s trofejou po víťazstve nad Britom Cameronom Norriem vo finále dvojhry na turnaji ATP v San Diegu Zdroj: TASR/AP/Derrick Tuskan

SAN DIEGO - Nórsky tenista Casper Ruud deklasoval vo finále turnaja v San Diegu 6:0, 6:2 Brita Camerona Norrieho a ako prvý tento rok získal päť titulov na ATP Tour. Dvadsaťdvaročný rodák z Osla dosiahol na šiesty turnajový triumf v kariére a prvý na tvrdom povrchu.

Desiaty hráč svetového rebríčka Ruud v San Diegu porazil okrem iného trojnásobného grandslamového víťaza Andyho Murrayho a v semifinále v trojsetovej bitke Grigora Dimitrova. "Samozrejme to človeku dodá veľa sebavedomia, keď porazí dobrých hráčov na tvrdom povrchu. Zvládol som tu štyri kvalitné zápasy v štyroch dňoch za sebou," pochvaľoval si Ruud.

Fakt, že vedie štatistiku v počte turnajových prvenstviev, nepreceňoval. Všetky tituly totiž získal na turnajoch najnižšej kategórie ATP 250. "Keby som mohol, vymenil by som svojich päť turnajov 250 za tri grandslamy, ktoré vyhral Novak (Djokovič). Je to o niečo vyššia úroveň, ale to je v pohode, beriem aj toto. A nebudem klamať, samozrejme by som rád zakončil sezónu s najvyšším počtom titulov," povedal tohtoročný víťaz z Ženevy, Båstadu, Gstaadu, Kitzbüheli a teraz aj San Diega.

Kalifornský turnaj tento rok prvýkrát pribudol do kalendára po tom, čo boli kvôli koronavírusu zrušené turnaje v Ázii, ktoré tradične nasledujú po US Open.

Viac o téme: Andy Murray Novak Djokovič Grigor Dimitrov Cameron Norrie Casper Ruud ATP 250 v San Diegu