VIDEO Zrekonštruované športovisko VŠC Dukla slávnostne otvorili: Štadión hodný tohto storočia

Na snímke zľava dosluhujúci riaditeľ Vojenského športového centra (VŠC) DUKLA Banská Bystrica Roman Benčík, olympijský víťaz v chôdzi Matej Tóth a minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) počas slávnostneho otvorenia zrekonštruovaného Atletického štadióna Na snímke zľava dosluhujúci riaditeľ Vojenského športového centra (VŠC) DUKLA Banská Bystrica Roman Benčík, olympijský víťaz v chôdzi Matej Tóth a minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) počas slávnostneho otvorenia zrekonštruovaného Atletického štadióna Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA - Športovci Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica majú od utorka k dispozícii moderné športovisko. Vďaka rozsiahlej rekonštrukcii v celkovej hodnote vyše 14 miliónov eur zodpovedá zrenovovaný Štadión SNP na Štiavničkách súčasným technickým normám a tiež štandardom Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF) pre medzinárodné a národné súťaže a certifikácie UEFA pre futbalové štadióny kategórie 3. Do rúk športovcov ho v utorok odovzdal minister obrany SR Jaroslav Naď.

"Som nesmierne rád, že po všetkej drine a úspechoch, ktoré dosahujú reprezentanti vojenského športového centra pre rezort a celé Slovensko, im dnes môžeme na oplátku poskytnúť kvalitnejšie podmienky pre prípravu v podobe moderného atletického a futbalového štadióna," povedal minister obrany SR Jaroslav Naď s tým, že Štadión SNP na Štiavničkách bude po rekonštrukcii slúžiť taktiež regionálnym športovým klubom, ktoré o to prejavia záujem. Okrem toho bude zmodernizované športovisko už budúci rok súčasťou Európskeho olympijského festivalu mládeže. "Verím, že priaznivci športu budú prichádzať na štadión radi a odchádzať budú s nezabudnuteľným športovým zážitkom," doplnil Naď.

Zrekonštruovaný štadión disponuje oproti pôvodnému plánu väčším počtom športovísk a tiež novovybudovaným tréningovým štadiónom, ktorý sprístupnili už v apríli tohto roka. Nové futbalové ihrisko s vyhrievanou trávnatou plochou spĺňa kritériá UEFA kategória 3. Rekonštrukciou prešla aj tribúna, pričom aj jej úprava si vyžiadala navýšenie finančných prostriedkov. Dôvodom bolo zvýšenie kapacity z pôvodne plánovaných 4000 na celkových viac ako 7000 sedačiek a 30 miest pre imobilné osoby a taktiež s tým spojené dobudovanie sociálneho zázemia v prospech komfortu divákov.

Na zmene projektu trvalo súčasné vedenie rezortu tak, aby štadión dosahoval požadované parametre na organizáciu medzinárodných atletických a futbalových podujatí. "Trval som na zmene projektu, aby sme mohli veľkosťou športových podujatí konkurovať európskym krajinám. Aj keď sme museli navýšiť financie, športovci a verejnosť si zaslúžia štadión hodný tohto storočia," uviedol Naď v tlačovej správe.

Otvorenie zrekonštruovaného atletického štadióna Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Lepšie podmienky pre športovcov

Ako priblížil Roman Benčík, ktorého na poste riaditeľa VŠC Dukla Banská Bystrica nahradí olympijský víťaz v chôdzi Matej Tóth, rekonštrukcia výrazne zlepší podmienky športovcov, predovšetkým pre atlétov, ale aj pre potreby kondičnej prípravy ostatných zaradených športovcov. "Nie je samozrejmosťou, že sa športu dostáva takejto pozornosti a podpory zo strany zriaďovateľa, preto chcem v mene športovcov poďakovať rezortu obrany," povedal Benčík.

Atletický štadión SNP slávnostne otvorili 22. augusta 1959 pri príležitosti 15. výročia SNP. Jeho rekonštrukcia sa začala symbolicky pri príležitosti 75. výročia SNP, po 60 rokoch od jeho otvorenia. Štadión SNP je majetkom Slovenskej republiky v správe VŠC Dukla Banská Bystrica.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: Dukla Banská Bystrica Matej Tóth Štadión SNP
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Ján Krošlák
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy