Slovenský futbalista ostal na nohách: Juraj Kucka vysvetlil, prečo nepokľakol

Slovenský futbalista Juraj KuckaSlovenský futbalista Juraj Kucka Zdroj: Profimedia

WATFORD - Už vyše roka platí, že úvodnému výkopu v zápasoch Premier League predchádza pokľaknutie, ako vyjadrenie súhlasnej reakcie smerom k hnutiu Black Lives Matter, ktoré má upozorňovať na problémy s rasizmom voči černošskej komunite.

Väčšina futbalistov s "padnutím na koleno" nemá žiaden problém, no nájdu sa aj takí, ktorí sa tohto úkonu nezúčastňujú. Jedným z nich je aj slovenský stredopoliar Juraj Kucka, ktorý so spoluhráčom z Watfordu Emmanuelom Dennisom nepokľakol pred víkendovým stretnutím medzi Watfordom a Leeds United.

Na sociálnych sieťach sa začalo špekulovať, prečo tridsaťštyriročný rodák z Bojníc ostal na nohách. Juraj Kucka priniesol vysvetlenie na svojom Instagrame.

Stanovisko nášho dlhoročného reprezentanta prinášame v plnom znení a bez redakčných úprav:

"Som zásadne proti RASIZMU vo svete!!! Na poslednom zápase som nepokľakol preto, lebo rešpektujem všetkých rovnako a nikdy som sa nad nikoho nepovyšoval a neodsudzoval ho len kvôli tomu, že je inej farby pleti. Rozumiem gestu pokľaknutia, ako prejavu boja proti rasizmu a aj tým, ktorí tak robia, ale moje rozhodnutie je takéto. Ďakujem, že ma rešpektujete. STOP RASIZMU!!!" napísal na sociálnu sieť Juraj Kucka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Juraj Kucka (@kuco33)

Viac o téme: Juraj Kucka Watford
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/kuco33
  • Zdroj: Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy