Patrí k top talentom v Európe: Vlahovič odmietol lukratívnu ponuku, majiteľ je sklamaný

Srbský futbalista Dušan Vlahovič (vľavo) v zápase talianskej Serie ASrbský futbalista Dušan Vlahovič (vľavo) v zápase talianskej Serie A Zdroj: SITA/AP/Alfredo Falcone/LaPresse

FLORENCIA - Srbský futbalista Dušan Vlahovič odmietol ponuku na predĺženie zmluvy so svojím zamestnávateľom AC Fiorentina. V utorok to oznámil majiteľ klubu talianskej Serie A Rocco Commisso.

Jeden z najtalentovanejších hráčov v Európe by tak mohol čoskoro prestúpiť do iného tímu. Podľa Commissa zamietol 21-ročný útočník, ktorého kontrakt s "fialkami" vyprší v júni 2023, veľmi lukratívnu ponuku. "Urobila by z neho najlepšie plateného hráča v histórii klubu," vyhlásil majiteľ Fiorentiny.

"Našu prvotnú ponuku sme neskôr vylepšili o niekoľko položiek, aby sme ju zosúladili s požiadavkami Dušana a jeho zástupcov. Napriek tomu naše návrhy neakceptoval. V uplynulých týždňoch som sa osobne angažoval za nájdenie takého riešenia, aby hráč aj klub boli šťastní, no musím sklamane konštatovať, že toto naše úsilie a snahy vyšli navnivoč," citovala 71-ročného biznismena agentúra AFP.

Vlahovič nastrieľal v minulom ročníku najvyššej talianskej súťaže 21 gólov a úspešne si počína aj v tejto sezóne Serie A, keď v úvodných siedmich dueloch skóroval štyrikrát. Fiorentina, ktorá už v lete zamietla ponuku Atletica Madrid na prestup šikovného zakončovateľa, figuruje momentálne na 5. mieste ligovej tabuľky.

Viac o téme: AC Fiorentina Rocco Commisso Dušan Vlahovič
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy