Hviezda NBA odmietala očkovanie a žiadala výnimku, ale márne: Bol som k tomu donútený!

Andrew WigginsAndrew Wiggins Zdroj: SITA/AP/Jeff Chiu

SAN FRANCISCO - Basketbalista Andrew Wiggins z Golden State si posťažoval, že sa cítil donútený k tomu, aby sa pred nadchádzajúcou sezónou NBA nechal očkovať proti koronavírusu. Hviezdny krídelník by bez vakcíny nemohol podľa zdravotníckych pravidiel platných v San Franciscu hrať domáce zápasy.

"Jediná možnosť bola nechať sa očkovať, alebo nehrať v NBA," povedala jednotka draftu z roku 2014. "Bolo to ťažké rozhodnutie. Dúfajme, že to bude fungovať aj v dlhodobom horizonte a aj za desať rokov budem zdravý," komentoval aplikáciu jednodávkovej vakcíny.

Očkovanie odmietal

Dvadsaťšesťročný Wiggins patrí medzi basketbalistov, ktorí očkovanie dlhodobo odmietali. Nakoniec sa ale podrobil, aby neprišiel o možnosť hrať v domácej hale Chase Center. Podľa rozhodnutia miestnych úradov sa totiž môžu vo veľkých vnútorných priestoroch zhromažďovať iba zaočkovaní ľudia.

Wiggins si zažiadal o výnimku z náboženských dôvodov, nebolo mu ale vyhovené. Ak by sa nenechal zaočkovať a nemohol hrať, prišiel by minimálne o polovicu z tohtoročného platu vo výške 31,5 milióna dolárov. "Nie je to niečo, čo by som chcel urobiť, ale bol som k tomu donútený," konštatoval.

Absencia hrozí Irvingovi

Očkovanie v NBA povinné nie je, hráča, ktorý ho nepodstúpi, ale čaká množstvo obmedzení. Lokálne opatrenia v niektorých mestách, ako je popri San Franciscu aj New York, zakazuje neočkovaným osobám prístup do hál pri väčších akciách. Z ďalších hviezd tak hrozí absencia pri domácich zápasoch napríklad Kyriemu Irvingovi z Brooklynu, bez vakcíny je podľa médií v súčasnosti zhruba 40 basketbalistov. Povinnosť očkovania proti koronavírusu odmietla hráčska asociácia, platí ale pre rozhodcov, trénerov či členov realizačných tímov.

Viac o téme: Golden State Warriors Andrew Wiggins
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy