Jamajka s Boltom kvôli nemu prišla o olympijské zlato: Carter čelí novému podozreniu z dopingu!

Jamajský šprintér Nesta CarterJamajský šprintér Nesta Carter Zdroj: TASR

KINGSTON - Jamajský šprintér Nesta Carter čelí krátko po skončení kariéry novému podozreniu z dopingu.

Atléta, ktorého prvá kauza stála štafetu vrátane Usaina Bolta zlatú olympijskú medailu, čaká budúci týždeň disciplinárne konanie kvôli ďalšiemu pozitívnemu testu na zakázanú látku. Agentúre Reuters to povedal šéf disciplinárnej komisie jamajského zväzu Kent Gammon a potvrdil bežcov právnik Stuart Stimpson.

"Je tu záležitosť s Nesta Carterom, ktorú nám postúpila antidopingová komisia," konštatoval Gammon. Druh zistenej zakázanej látky neprezradil, rokovanie začne 14. októbra.

Carter sa v hľadáčiku vyšetrovateľov ocitol tri roky potom, čo neuspel u Arbitrážneho súdu pre Sport (CAS) v Lausanne s odvolaním proti diskvalifikácii z olympijských hier v Pekingu 2008. Jamajčania tým definitívne prišli o zlato zo štafety na 4x100 metrov, ku ktorému vtedy okrem hviezdneho Bolta pomohli tiež Asafa Powell a Michael Frater.

Tridsaťpäťročný Carter tento rok v auguste oznámil koniec kariéry kvôli zdravotným problémom, ktoré mu neumožňovali od marca trénovať a pretekať. Uviedol vtedy, že lekárom predpísané lieky porušujú antidopingové pravidlá a on dal prednosť zdraviu pred atletikou. Jeho osobný rekord na stovke 9,78 sekundy znamená deviate miesto v historických tabuľkách, v zbierke má štafetové olympijské zlato z Londýna 2012 aj tri tímové tituly z majstrovstiev sveta. Jeho najväčším individuálnym úspechom je bronz zo stovky na MS v roku 2013 v Moskve.

Viac o téme: Usain Bolt Jamajka Nesta Carter
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy