Dôležitý dátum pre náš futbal: V tento deň spoznáme súperov v boji o EURO 2024

Na snímke oficiálne logo majstrovstiev Európy vo futbale 2024Na snímke oficiálne logo majstrovstiev Európy vo futbale 2024 Zdroj: TASR/AP/Michael Sohn

BERLÍN - Slovenskí futbalisti spoznajú mená súperov v boji o majstrovstvá Európy 2024 v Nemecku o rok. Žreb kvalifikácie EURO 2024 sa bude konať 9. októbra vo Frankfurte v tamojšej Festhalle.

S odvolaním sa na stanovisko Nemeckého futbalového zväzu o tom vo štvrtok informovala agentúra DPA. "Žrebom sa začne mnoho ciest na EURO 2024 v Nemecku. Tešíme sa na vzrušujúcu kvalifikáciu a všetkým reprezentáciám v nej prajeme férovú a zaujímavú súťaž, aby sme na šampionáte mohli privítať tých najlepších," vyjadril sa v komuniké riaditeľ turnaja a bývalý nemecký reprezentant Philipp Lahm.

Nemci majú ako organizátor účasť automatickú, o ďalších 23 miesteniek bude bojovať 54 členských krajín Európskej futbalovej únie. Finálový turnaj sa bude konať od 14. júna 2024 do 14. júla 2024 v desiatich mestách - Mníchov, Berlín, Hamburg, Frankfurt, Kolín, Dortmund, Gelsenkirchen, Düsseldorf, Lipsko a Stuttgart. Žreb šampionátu sa uskutoční v decembri 2023 v Elbphilharmonie v Hamburgu.

Viac o téme: UEFA EURO 2024
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy