Buday na ceste do UFC s ďalšou prekážkou: Tesne pred dôležitým zápasom sa udiala zmena!

Martin Buday (vpravo) pred odletom do AmerikyMartin Buday (vpravo) pred odletom do Ameriky Zdroj: Instagram/Martin Buday

BRATISLAVA - Martin Buday je krôčik od toho, aby vstúpil do veľkého sveta UFC, kam sa už dostal jeho tímový parťák zo Spartakus Fight Gym Lajoš Klein. Dvanásteho októbra totiž čaká na borca v ťažkej váhe pravdepodobne najpodstatnejší boj jeho kariéry v Dana White´s Contender Series. V tejto výzve v prípade víťazstva, alebo ak podá dobrý výkon, je obrovská šanca, že mu práve Dana White (prezident organizácie) ponúkne zmluvu na niekoľko duelov v najslávnejšej lige sveta.

Buday (8-1), ktorý je šampiónom Oktagon-u, sa mal pôvodne stretnúť s neporazeným Brazílčanom Cunhom. Situácia sa ale zmenila o čom slovenský fighter informoval prostredníctvom sociálnej siete. "Dnes natáčanie v UFC Apex. Fight sa blíži a bohužiaľ moj pôvodný super musel odstúpiť zo zápasu, takže máme nového oponenta a ním je Američan Lorenzo Hood (12-4). Ideme pre výhru." Pôvodný súper Hugo Cunha mal skóre 6-0, trikrát vyhral na submisiu a trikrát na KO/TKO. Hood naopak zvíťazil zakaždým na KO/TKO aj preto sa dá očakávať, že "Bady" bude chcieť neskôr preniesť boj na zem, kde by sa mal cítiť komfortnejšie ako jeho súper. 

 

Viac o téme: UFC Martin Buday Hugo Cunha Lorenzo Hood
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy