Mrazivý príbeh britského cyklistu: Krvavý útok motorkárov, vytiahli naňho mačetu

Britský cyklista Alexander Richardson sa stal obeťou lúpežného prepadnutiaBritský cyklista Alexander Richardson sa stal obeťou lúpežného prepadnutia Zdroj: Instagram/alexrichitaly

LONDÝN - Britský cyklista Alexander Richardson prišiel pri štvrtkovom prepadnutí v Londýne o svoj bicykel. Tridsaťjedenročný jazdec stajne Alpecin-Fenix ​​opísal na sociálnych sieťach, ako ho za bieleho dňa okradol gang na motorkách po tom, čo ho najprv aj s bicyklom vliekli po ceste a nakoniec na neho vytasili mačetu.

Tímový kolega českého cyklistu Petra Vakoča na Instagrame uviedol, že k incidentu došlo, keď sa okolo tretej hodiny popoludní vracal domov z tréningu. Na ceste ho začali sledovať dve motorky so štyrmi mužmi. "Vedel som presne, že chcú môj bicykel, a premýšľal som, čo by som mal urobiť. Na križovatke som to otočil a vyrazil plnou rýchlosťou ku kaviarni, ktorá bola asi 500 metrov ďaleko," opísal.

Do bezpečia sa ale nestihol dostať. "Jedna motorka to do mňa šesťdesiatkou napálila. Zletel som z bicykla a ani tá motorka to neustála. Bicykel som si ale stále držal a tí z druhej motorky ma aj s ním vliekli asi 100 metrov po zemi. Keď na mňa vytiahli asi 40 centimetrov dlhú mačetu, radšej som sa bicykla vzdal," opísal boj o bicykel. Z incidentu vyviazol s množstvom tržných rán a odrenín.

Zverejnením príbehu chce Richardson varovať ostatných cyklistov, aby boli opatrní. "Vezmite na vedomie, že toto sa v určitých častiach Londýna stáva bežnou vecou. Polícia si to zapísala ako ozbrojenú lúpež a snáď tých lumpov chytí," dodal.

Podľa denníka Evening Standard v Londýne prudko vzrástol počet krádeží bicyklov počas pandémie koronavírusu. Ukradnuté bicykle tvorí až 32 percent žiadostí o náhradu škody v poisťovniach. Výnimkou nie sú ani agresívne prepadnutia cyklistov.

Viac o téme: Alpecin-Fenix Alexander Richardson
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/alexrichitaly
  • Zdroj: ČTK