Prezidentka vyjadrila Tóthovi úctu za jeho úspechy: Určite to bola veľká ľudská škola

Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijala Mateja Tótha pri príležitosti ukončenia jeho aktívnej športovej kariéryPrezidentka SR Zuzana Čaputová prijala Mateja Tótha pri príležitosti ukončenia jeho aktívnej športovej kariéry Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Nielen športové, ale aj hodnotové a postojové skúsenosti Mateja Tótha je potrebné zužitkovať pri jeho ďalšej práci s deťmi. Vyhlásila to prezidentka SR Zuzana Čaputová pri príležitosti ukončenia aktívnej športovej kariéry olympijský víťaza v chôdzi. V piatok ho spolu s jeho trénerom Matejom Spišiakom prijala v Prezidentskom paláci.

Hlava štátu vyjadrila Tóthovi úctu za jeho úspechy, drinu a vytrvalosť v športe, pričom poukázala aj na jeho trpezlivosť v osobnom živote. "Určite to bola veľká ľudská škola, ktorá dopadla dobre a verím, že je inšpiráciou pre mnohých iných ľudí, ktorí sa ocitnú v podobnej životnej situácii," uviedla. Verí, že tieto skúsenosti zužitkuje vo svojej novej funkcii riaditeľa športového centra pri práci s mladými.

Prezidentka olympionikovi poďakovala za reprezentáciu Slovenska vo svete a pripomenula jeho viaceré medailové umiestnenia. Vyzdvihla zisk zlatej medaily z olympijských hier 2016 v Riu de Janeiro.

Tóth poďakoval za podporu a možnosť slúžiť Slovensku v rámci tejto životnej etapy. Dodal, že sa o to bude snažiť aj naďalej v rámci výziev, ktoré stoja v budúcnosti. "Ako funkcionár sa budem snažiť trénerom aj športovcom vytvárať čo najlepšie podmienky," uviedol Tóth.

Olympijský víťaz a majster sveta v chôdzi na 50 km po vyše 26 rokoch ukončil svoju aktívnu športovú činnosť. Od 1. novembra sa stane novým riaditeľom Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica.

Viac o téme: Matej Tóth Zuzana Čaputová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy