VIDEO Škriniar opísal zlomový moment zápasu: Slová hľadal ťažko, ale otvorene to priznal!

Milan Škriniar si strieľa vlastný gólMilan Škriniar si strieľa vlastný gól Zdroj: Profimedia

KAZAŇ - Slovenská futbalová reprezentácia prehrala v piatkovom zápase H-skupiny kvalifikácie MS 2022 v Kazani s Ruskom 0:1. Slováci tak prakticky stratili šancu na postup na svetový šampionát v Katare. Po siedmom kole v tabuľke klesli na štvrté miesto, na vedúce duo Chorvátsko - Rusko strácajú už sedem bodov, pričom v hre ich zostalo len deväť.

"Zborná" sa v modernej AK Bars Arene dostala do vedenia v 24. minúte po vlastnom góle stopéra SR Milana Škriniara. Bol to napokon jediný gól súboja, keď hostia nevyužili viacero dobrých šancí. Rusi upravili vzájomnú bilanciu so SR na 4 výhry, 3 remízy a 4 prehry.

V 22. minúte nebezpečne najprv vystrelil Schranz, po bloku obrancu bol z toho roh. Potom znenazdajky udreli Rusi. Kucka stratil hlboko na ruskej polovici loptu, po rýchlej akcii prudko centroval Zacharjan na päťku, kde nebol žiadny ruský hráč, no Škriniar si pri obrannom zákroku zrazil loptu do vlastnej brány.

"Podľa mňa som išiel zbytočne na zem, ale nevedel som, či je za mnou hráč. Pri góle nám tam zlyhala komunikácia. Ani si nepamätám, kedy sme mali v zápase toľko šancí. Bohužiaľ, nepremenili sme ich. Na postupové šance sa pozerám reálne, my teraz musíme pozbierať všetky sily na najbližší zápas v Chorvátsku," zhodnotil zápas Milan Škriniar.

Viac o téme: Rusko Slovensko Milan Škriniar Marek Rodák
  • Zdroj: TASR, športky