White sa po osočovaniach na adresu UFC vyjadril k platom: Väčšina borcov chce od nás dokument o ...

Prezident UFC Dana WhitePrezident UFC Dana White Zdroj: SITA/AP/Julio Cortez

BRATISLAVA - Téma výplat za zápasy v UFC sa pomaly stáva kontroverznou. Slávna organizácia bola v médiách neraz spomínaná v súvislosti s tým, že svojim borcom platí len časť z toho, čo by mala. Týmto spôsobom sa vyjadril aj slávny bývalý boxer Oscar De La Hoya, ktorý White-a vyzval, aby mal väčší rešpekt k fighterom, aby im teda platil viac.

Po poslednom Dana White´s Contender Series (na ktorom sa predstaví 12.10.2021 aj Martin Buday) sa rozhodol samotný prezident UFC odpovedať. "Väčšina borcov chce od nás niečo, čo sa volá LOA (prehlásenie o dohode), podľa ktorého sa nemôžeme vyjadrovať o ich plate. A viete si asi predstaviť prečo to chcú, ľudia totiž vyťahujú rôzne témy a zameriavajú sa na peniaze, keď si myslia, že ich máte," konštatoval podľa MMA Junkie Dana White. 

Ak sa organizácia a fighter dohodnú na LOA, ide o rôzne dohody, ktoré nie sú zverejnené ani samotnej kontrolnej komisii. Nejde pritom len o samotný plat, ale môže ísť aj o iné ustanovenia. V tejto téme zohráva pred novinármi svoju rolu aj Conor McGregor, ktorý svoju výplatu naopak zverejňoval do médií bez problémov, často aj napriek dohodám s UFC. "Je mi to v podstate jedno. Všetci vedia, že Conor zarába veľa a darí sa mu to. Väčšina je z PPV, takže v tomto smere žiadne tajomstvá neexistujú," dokončil White. 

Viac o téme: Oscar De La Hoya UFC Dana White
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy