VIDEO Domáce zakopnutie Brazílie, Argentína s Messim prevalcovala Uruguaj

Lionel Messi oslavuje gól so spoluhráčmiLionel Messi oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Gustavo Garello

RIO DE JANEIRO - Futbalisti Brazílie prvýkrát zakopli v juhoamerickej kvalifikácii MS 2022. V noci na pondelok remizovali v Barranquille s domácou Kolumbiou 0:0.

"Kanárici" doteraz vyhrali všetkých deväť duelov, ktoré odohrali a s 28 bodmi vedú tabuľku. Druhá Argentína na nich stráca šesť bodov.

Brazílčania mali počas celého stretnutia viac z hry, ale nedokázali si vytvoriť dostatok šancí. K triumfu im nepomohol ani Neymar, ktorý sa vrátil do zostavy po tom, čo pauzoval v stretnutí s Venezuelou (3:1). Domácich v úvode podržal brankár David Ospina, keď si poradil so šancami Neymara a Lucasa Paquetu. V druhej časti viac hrozili Kolumbijčania, ale ani im sa nepodarilo prelomiť bezgólový stav.

Messi otvoril skóre

Argentína privítala v Buenos Aires Uruguaj a v súboji druhého so štvrtým tímom uspela 3:0. Skóre otvoril v 38. minúte kapitán Lionel Messi, do prestávky zvýšil Rodrigo De Paul a po hodine hry pridal tretí gól Lautaro Martínez. Argentínčania si tak udržali neporaziteľnosť, z desiatich zápasov šesť vyhrali a štyri remizovali.

Messi zaznamenal už 80. gól v národnom drese, no dosiahol ho kurióznym spôsobom. Pôvodne poslal do šestnástky len lob na Nicolasa Gonzaleza. Útočník Argentíny loptu netrafil, no svojím pohybom zmiatol aj brankára Fernanda Musleru, ktorý ju taktiež nezachytil a tak Messiho prihrávka nakoniec skončila v sieti. "Odohrali sme skvelý zápas, myslím si, že sa dosť zlepšujeme. Bol to náročný duel a my sme ho museli vyhrať. Uruguaj sa drží vzadu a je nebezpečný. No potom, čo sme dali prvý gól, nachádzali sme miesta v ich obrane," povedal Messi podľa agentúry AP.

Lionel Messi oslavuje gól Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Gustavo Garello

Tretí Ekvádor podľahol poslednej Venezuele 1:2, z triumfu sa tešila aj predposledná Bolívia, ktorá doma zdolala Peru tesne 1:0. Čile si poradilo s Paraguajom 2:0 vďaka gólom Bena Breretona a Mauricia Islu.

Bolívia - Peru 1:0 (0:0)
Gól: 83. R. Vaca, ČK: 76. H. Vaca (Bolívia)

Venezuela - Ekvádor 2:1 (1:1)
Góly: 45.+1 Machis, 64. Bello - 37. Valencia (z 11m)

Kolumbia - Brazília 0:0

Argentína - Uruguaj 3:0 (2:0)
Góly: 38. Messi, 44. De Paul, 62. Martínez

Čile - Paraguaj 2:0 (0:0)
Góly: 69. Brereton, 72. Isla, ČK: 74. Aranguiz - 89. Alderete, obaja po druhej ŽK

Viac o téme: Brazília Argentína Uruguaj Kolumbia