Ďalší parádny výsledok pre Sabbatiniho: Na turnaji v Las Vegas obsadil tretie miesto!

Rory SabbatiniRory Sabbatini Zdroj: SITA/AP/Chris Seward

LAS VEGAS - Slovenský golfista Rory Sabbatini obsadil na turnaji Shriners Children's Open v Las Vegas tetie miesto. Na podujatí PGA Tour dosiahol bilanciu 19 úderov pod par (265/-19), rovnako ako Austrálčan Marc Leishman a Američan Adam Schenk.

Strieborný medailista z OH v Tokiu sa na spoločné tretie miesto vyšplhal v záverečnom 4. kole, ktoré zvládol na 64 úderov, čiže sedem pod par ihriska. Zahral pritom šesť birdie a iba jedno bogey, na deviatej jamke sa blysol s eagle.

Sabbatinimu vyšla v nedeľu skvele prvá deviatka (päť birdie a eagle), po ktorej dokonca figuroval priebežne na vedúcej pozícii. "Škoda, že nám nevyšla druhá deviatka. Zvyčajne silná stránka, teda patovanie, bola tento týždeň mimo. Takže škoda nejakých patov, ale aj tak super turnaj a určite výborný štart sezóny," povedala pre web Slovenskej golfovej asociácie (SKGA) jeho manželka Martina Sabbatiniová, ktorá robila slovenskému reprezentantovi caddy na strieborných OH 2020. Rodák z juhoafrického Durbanu bol na podujatí PGA Tour naposledy na pódiu v súťaži jednotlivcov ešte v júni 2019, keď skončil rovnako tretí na Rocket Mortgage Classic v Detroite.

V Las Vegas sa z triumfu tešil reprezentant Kórejskej republiky Im Sungjae s bilanciou 260/-24, druhý skončil domáci Matthew Wolff (264/-20). Im vyrovnal s 24 údermi pod par rekord turnaja, dosiahol druhé víťazstvo v kariére na PGA Tour.