Macek sa pred titulovým zápasom vrátil k váhovému trapasu: Keď to nevedel, tak mi je ho ľúto...

Filip Macek vpravoFilip Macek vpravo Zdroj: Instagram/Filip Macek

BRATISLAVA - Na najbližšom Oktagon Prime 4 sa predstaví v titulovom zápase v bantamovej váhe proti Dánovi Jonasovi Magardovi (11-5) skúsený Filip Macek (25-15). Rodák z Mladej Boleslavy je považovaný za najlepšieho borca v bantame v našich končinách. Potvrdil to aj výsledkami, keď ukončil celkovo dvadsaťdva súperov a polovicu z toho, už v priebehu prvého kola.

Posledne sa vytrápil s Talianom Lucom Iovinom (13-7), ktorý dominoval v priebehu dvoch kôl, v treťom sa podarilo skúsenému českému borcovi boj preniesť na zem a neskôr uspel pomocou páky (armbar). Vypýtal si tak titulovú šancu po výhre v pôvodne semifinálovom zápase pyramídy, ktorá sa ale rozsypala po kontroverznom nenavážení zo strany Francúza Arnolda Quera. Ten totiž navážil presne 66,7 kilogramu, jeho váhový limit bol pritom 61,7 kilogramov. Aj pre obrovský rozdiel medzi skutočnou váhou a tou, ktorú mala ukazovať ručička sa tento príbeh asi navždy zapíše do kroník česko-slovenského MMA. 

 

Francúz sa následne snažil vyhovoriť na to, že si pomýlil váhové kategórie, je však pravdou, že by váhový limit nesplinil ani v perovej divízii (65,8 kg). "Keď niekto nenaváži, znamená to, že sa stala niekde chyba. Keď to niekto nezažil, tak to asi nepochopí. Je to náročné, no na druhú stranu ak niekto preváži o šesť kilogramov, nejde to ničím obhájiť. A to, že si pomýlil váhu boli kecy, na instagrame mal sám zavesený plagát Oktagon-u, kde bol napísaný bantam-weight. A keď to fakt nevedel, tak mi ho je ľúto," konštatoval Macek. 

Aktuálny súper Filipa Maceka dorazí z Dánska, pred mladým Magardom bývalý šampión GCF neskrýval rešpekt. "Videli sme zopár zápasov a je dobrý boxer, má kondíciu a taktiež je dobrý wrestler. Všetko má na jedničku, možno s hviezdičkou (úsmev)," konštatoval 30-ročný zápasník, ktorý si predstavoval svoju titulovú šancu na inom mieste. "Trošku mi je ľúto, že sa tento zápas nekonal na Štvanici. No beriem to ako je a teším sa na to čo ma čaká v Pardubiciach," povedal Macek, keďže v Prahe je doma a atmosféra na Oktagon 26 bola elektrizujúca. 

Na Oktagon Prime 4 sa okrem Maceka predstaví aj Lucia Pudilová, František Fodor či Matouš Kohout. Celá akcia sa bude konať v Pardubiciach 6.11.2021. 

 

Viac o téme: Filip Macek Oktagon Prime 4 Jonas Magard
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy