VIDEO Česko po výhre zostáva v hre o šampionát, Nemci sú prvými postupujúcimi

Tomáš Souček vedie loptu pred Vitalim LisakovichomTomáš Souček vedie loptu pred Vitalim Lisakovichom Zdroj: SITA/AP/Roman Kruchinin

KAZAŇ - Futbalisti Nemecka sa v pondelok stali prvými postupujúcimi na MS 2022 v Katare. V J-skupine zvíťazili na pôde Severného Macedónska 4:0 a po prehre Arménska v Rumunsku 0:1 ich už nik nemôže v tabuľke predbehnúť.

V severomacedónskom Skopje mali Nemci v prvom polčase štatistickú prevahu, čisté šance si ale nevedeli vytvoriť. Až v nadstavenom čase trafil tyč. V 50. minúte ich dostal do vedenia Havertz, ktorý do prázdnej brány zakončil rýchly brejk troch útočníkov na jedného obrancu. Favorit sa upokojil, ďalšie dva góly pridal Werner, jeden Musiala a Nemci nielenže odplatili súperovi senzačnú marcovú domácu prehru 1:2, ale mohli sa tiež radovať z postupu.

V E-skupine sa zrodili výhry favoritov, Česi v Kazani zdolali Bielorusko 2:0, resp. Wales uspel v Tallinne s Estónskom 1:0. Obaja sú v tabuľke s 11 bodmi bok po boku s päťbodovou stratou na lídra z Belgicka. Ostrovania však majú zápas k dobru. Líder G-skupiny z Holandska doma bez problémov zdolal outsidera z Gibraltáru 6:0. Pred druhým Nórskom, ktoré doma zdolalo Čiernu Horu 2:0 , má dvojbodový náskok.

Nórsko - Čierna Hora 2:0 (1:0)
Gól: 29. a 90.+6 Elyounoussi , ČK: 90.+4 Vešovič (ČH)

Rotterdam
Holandsko - Gibraltár 6:0 (3:0)
Góly: 21. a 45.+4 Depay (druhý z 11 m), 9. Van Dijk, 48. Dumfries, 72. Danjuma, 86. Malen

Riga
Lotyšsko - Turecko 1:2 (0:0)
Góly: 70. Demiral (vlastný) - 76. Dursun, 90.+9 Yilmaz (z 11 m)

Island - Lichtenštajnsko 4:0 (2:0)
Góly: 35. a 79. Gudmundsson (oba z 11 m), 19. Thordarson, 89. Gudjohnsen, ČK: 63. M. Marxer (Lichtenštajnsko) po 2. ŽK