Kto je súperom Budaya na ceste do UFC? Kľúčové hlavne prvé kolo

Martin Buday pred zápasom v Dana White´s Contender SeriesMartin Buday pred zápasom v Dana White´s Contender Series Zdroj: Instagram/Martin Buday

BRATISLAVA - Šampión Oktagonu Martin Buday je pripravený na najväčší zápas kariéry, ktorý ho čaká v Dana White´s Contender Series už dnes z noci na ráno. Badymu váha ukázala hodnotu 120 kilogramov, jeho súper je o tri kilogramy ľahší.

Zápasníkovi zo Spartakusu sa zmenil súper, pôvodne mal mať súboj proti Hugovi Cunhovi (6-0). Aktuálne je to ťažkotonážnik z Chicaga Lorenzo Hood (12-4), ktorý všetkých 12 triumfov dosiahol na KO/TKO, vždy tomu bolo tak v prvom kole. Jeden zápas absolvoval aj v organizácii WSOF, čo je predchodca dnešnej americkej MMA trojky - PFL. V nej ale podľahol Tyler-ovi Kingovi na gilotínu, v kariére zaznamenal 32-ročný Hood až trikrát prehru zo štyroch na submisiu. 

Bady je na zemi rozhodne vyspelejším zápasníkom, dôležité bude hlavne to, ako sa bude vyvíjať prvé kolo. Ak by sa boj preniesol do druhého, pre Hooda by to mohlo znamenať nevýhodu, keďže sa v podobnej situácii ocitol len dvakrát v profi-kariére. Čaká nás rozhodne atraktívny zápas, ktorý sa začne v skorých ranných hodinách. Badymu držíme palce! 

Viac o téme: UFC Martin Buday Lorenzo Hood
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy