Nečakaný koniec kariéry: Vlhovej súperka bojuje so svojím duševným zdravím

Švédska lyžiarka Emelie Wikströmová počas slalomu v AreŠvédska lyžiarka Emelie Wikströmová počas slalomu v Are Zdroj: Profimedia

ŠTOKHOLM – Pred desiatimi dňami oslavovala 29. narodeniny a všetko nasvedčovalo tomu, že 23. októbra odštartuje už svoju 14. sezónu vo Svetovom pohári. Švédska slalomárka Emelie Wikströmová sa však prekvapujúco rozhodla zavesiť lyže definitívne na klinec.

Rodáčka z Jönköpingu v emotívnom príspevku na sociálnej sieti vysvetlila, prečo ukončila kariéru len necelé dva týždne pred štartom novej sezóny, ktorú okorení aj olympiáda v Pekingu.

"V poslednom čase pri tomto životnom štýle bojujem so svojím duševným zdravím. Vždy som si hovorila: ´Kým to milujem a myslím si, že je to zábavné, budem pokračovať.´ Už to tak nie je a to ma mrzí," napísala Wikströmová, ktorá si svoj debut v SP odbila v januári 2009 v nemeckom stredisku Garmisch-Partenkirchen.

Sympatická blondínka síce nepatrila medzi absolútnu slalomársku elitu, ale počas svojej kariéry dosiahla viacero znamenitých úspechov. Na olympiáde v Soči skončila v slalome šiesta, o štyri roky neskôr bola dvanásta. Životný výsledok zaznamenala v roku 2017, keď si na svetovom šampionáte v St. Moritzi vybojovala bronzovú medailu v súťaži družstiev.

Krv, slzy a smiech

"Mnohí z vás vidia všetky pozitívne stránky, ale je za tým veľa tvrdej práce. Cestovanie viac ako 200 dní v roku, krv, slzy a smiech! Naučila som sa viac, ako som si kedy dokázala predstaviť, a oveľa viac, ako len lyžovať. Rozhodla som sa začať novú kapitolu a odnášam si 1000 pekných spomienok," uviedla členka klubu IFK Sävsjö, ktorá v lanskej sezóne obsadila v hodnotení slalomu 25. miesto.

Nová edícia Svetového pohára sa začína už o jedenásť dní tradičným obrovským slalomom v rakúskom Söldene, no Emelie Wikströmovú už na štarte viac neuvidíme. "Možno som bola pre mnohých z vás "lyžiarka Emelie", ale dúfam, že si ma väčšina z vás zapamätá aj z iných dôvodov. Som Emelie s lyžami na nohách, ale aj bez nich," dodala švédska slalomárka.

Viac o téme: Emelie Wikströmová
  • Autor: © Zoznam/Patrik Seman
  • Instagram/emeliewikstroem
  • Zdroj: Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy