Chára si pripíše ďalší významný rekord: Toto sa v histórii NHL ešte nikomu nepodarilo!

Zdeno CháraZdeno Chára Zdroj: Profimedia

NEW YORK - Zdeno Chára začal ďalšiu kapitolu svojej bohatej kariéry v zámorskej NHL. Zrak hokejovej verejnosti sa bude upierať na slovenského veterána, ktorý sa dohodol na ročnej zmluve s New York Islanders, teda klubom, ktorý ho v roku 1996 draftoval.

Slovenský obor prekonal už viacero rekordov v NHL a teraz sa s najväčšou pravdepodobnosťou postará o ďalší rekord súťaže. Akonáhle nastúpi do zápasu v drese Islanders vytvorí nový rekord v rozmedzí medzi zápasmi za jednu organizáciu. Za tento klub nastúpil totiž naposledy v ročníku 2000/2001, teda pred viac ako 20 rokmi.

Doterajší rekord držal Brendan Shanahan s New Jersey Devils, za ktorý nastúpil po necelých 18 rokoch.

"Bol to môj prvý tím, prvá skúsenosť s NHL. V tom čase sme prechádzali náročnými fázami, ale veľa som sa z toho naučil," povedal po podpise kontraktu 44-ročný Chára, ktorý bude najstarší i najvyšší muž medzi aktívnymi hráčmi v NHL. S Islanders si trúfa na najvyššie priečky: "Kruh sa v podstate uzavrel. Kto by to povedal, že sa to takto stane po nejakých 20 rokoch? Je tu veľmi dobrá skupina so silným líderstvom a kľúčovými hráčmi, ktorí sú súčasťou Islanders už dlho. Je to veľmi dobre štruktúrovaný a kultivovaný tím." V newyorskom mužstve od Cháru čakajú, že bude tútorom pre mladších hráčov, najmä pre talentovaného Noaha Dobsona.
 

Viac o téme: Zdeno Chára New York Islanders
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy