Vettel sa nevidí ako moderátor, zaujíma ho ekológia: Formula 1 nie je zeleným športom

Sebastian Vettel (uprostred) sa prechádza po trati v IstanbuleSebastian Vettel (uprostred) sa prechádza po trati v Istanbule Zdroj: SITA/AP/Francisco Seco

BERLÍN - Štvornásobný majster sveta formuly 1 Sebastian Vettel neuvažuje o práci televízneho reportéra po skončení kariéry. Nemieni však úplne opustiť prostredie motoristického športu.

Tridsaťštyriročný jazdec tímu Aston Martin si uvedomuje, že jeho profesionálna dráha sa blíži ku koncu a premýšľa už o práci po jej skončení. "Cesta televízneho reportéra by pre mňa bola najľahšou. Nevidím sa však na tejto pozícii o pár rokov," prezradil Vettel v utorkovom rozhovore pre Neue Osnabrücker Zeitung.

Nemecký jazdec sa nemieni obrátiť motoristickému športu chrbtom, no čoraz viac ho zaujímajú ekologické aspekty pretekov. "Formula 1 nie je zeleným športom, o tom niet pochýb. Žijeme však v časoch, v ktorých máme technológiu a možnosti zmeniť jej budúcnosť. Momentálne sa o tom vedie široká diskusia. Ak sa nám nepodarí zmeniť budúcnosť, nie som optimista. Formula 1 môže zaniknúť," prízvukoval nemecký pretekár.

Viac o téme: Sebastian Vettel Aston Martin
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy