VIDEO Buday to dokázal! Po brutálnom knokaute mieri do UFC

Na snímke Radovan Uškrt, Martin Buday, Attila VéghNa snímke Radovan Uškrt, Martin Buday, Attila Végh Zdroj: Instagram/Attila Végh

BRATISLAVA - Slovensko sa môže tešiť na dvojité zastúpenie v UFC. Slovenský borec si v noci na ráno poradil v UFC Apex v Las Vegas v známej šou Dana White Contender´s Series s Lorenzom Hoodom (12-5) už v prvom kole a samotný prezident organizácie na to okamžite zareagoval.

Bady ukončil nebezpečného súpera na konci prvého kola tvrdým kolenom. Vďaka nekompromisnému výkonu, v ktorom súpera viackrát tlačil na klietku si získal priazeň organizácie. Hoodovi nedovolil, aby presadil svoj tvrdý postojársky štýl a aj preto sa môžeme tešiť na druhého Slováka, ktorý bude hájiť naše farby v najlepšej fighterskej lige sveta. 

Dana White tak nemal dôvod váhať v zmysle ponuky lukratívneho kontraktu, Budayov tréner Attila Végh to aj potvrdil na svojom Instagrame. "Yeas kontrakt máme doma, druhý Slovák in UFC."

"Zvládol si ťažký zápas napriek tomu, že si inkasoval tvrdé údery. Si silný bojovník v najlepších rokoch a máš bilanciu 9 víťazstiev a 1 prehra. Ja potrebujem ťažké váhy," povedal White.

Buday, ktorý v júni získal titulový opasok v česko-slovenskej organizácii Oktagon MMA, sa v UFC pravdepodobne predstaví v roku 2022. "Je to môj najväčší úspech. Splnil sa mi tým sen," povedal po zápase.
 

 

Viac o téme: UFC Attila Végh Martin Buday
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy