VIDEO Škaredý incident v kvalifikačnom zápase: Fanúšikovia zahádzali Poliakov pohármi

Fanúšikovia Albánska zahádzali hráčov Poľska pohármiFanúšikovia Albánska zahádzali hráčov Poľska pohármi Zdroj: SITA/AP/Franc Zhurda

TIRANA - Futbalisti Poľska si v utorkovom kvalifikačnom zápase o postup na MS 2022 poradili s Albánskom, keď v 77. minúte strelil jediný gól Šwiderski. Zápas však poznačil incident, ktorý do športu rozhodne nepatrí.

Domáci fanúšikovia nevedeli prehryznúť inkasovaný gól a hráčov Poľska zahádzali plastovými pohármi Duel v Tirane bol v závere na niekoľko minút prerušený, pretože Poliaci na protest odišli z ihriska. Zápas  sa však nakoniec po niekoľkominútovej pauze dohral.

Poľskí reprezentanti sú po dôležitej výhre na druhom mieste v I-skupine. Na vedúce Anglicko strácajú tri body. Hráči Albionu nevyužili príležitosť zabezpečiť si umiestnenie na prvých dvoch priečkach. Líder skupiny v londýnskom Wembley iba remizoval s Maďarskom 1:1.

Incidenty už rieši aj FIFA

Nielen Albánsku, ale aj Maďarsku hrozí trest za správanie fanúšikov, ktorí sa pobili s políciou. Ku konfliktu na tribúne na londýnskom štadióne Wembley došlo krátko po začiatku stretnutia po tom, čo polícia prišla zadržať jedného z hosťujúcich fanúšikov kvôli podozreniu, že rasisticky urazil jedného z usporiadateľov.

FIFA teraz prechádza správy delegátov a na ich základe rozhodne o ďalších krokoch. "To, čo sa stalo v zápasoch Anglicka s Maďarskom a Albánska s Poľskom odsudzujeme rovnako ako akúkoľvek inú formu násilia, diskriminácie alebo urážanie. Proti takémuto správaniu máme nulovú toleranciu," uviedla FIFA vo vyhlásení.

Viac o téme: Poľsko Albánsko
  • Zdroj: Športky