Nomináciu si nezaslúži: Murray potvrdil, že vynechá finálový turnaj Davisovho pohára

Britský tenista Andy MurrayBritský tenista Andy Murray Zdroj: SITA/AP/Mark J. Terrill

INDIAN WELLS - Bývalý prvý tenista svetového rebríčka Andy Murray vynechá blížiaci sa Davisov pohár, počas ktorého Veľká Británia narazí aj na českú reprezentáciu. Víťaz troch grandslamov uviedol, že si nomináciu nezaslúži.

"Vždy som Davisovmu poháru veľa obetoval, niekedy to bolo aj na úkor vlastného zdravia," povedal Murray v rozhovore pre BBC po vyradení v treťom kole terajšieho turnaja v Indian Wells.

"Keď som ho hral naposledy v roku 2019, dostával som sa z toho až do septembra," pridal Murray, ktorý po vleklých problémoch s bedrami a opakovaných operáciách je až na 121. mieste poradí ATP.

"Pred novou sezónou si potrebujem oddýchnuť a tiež chcem stráviť čo najviac času s rodinou, pretože som bol od nich dlho preč a začiatkom roka zase budem, pretože letím do Austrálie. Preto nebudem hrať," dodal.

Briti sa po 79 Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA

Nebolo by to správne

Tridsaťštyriročný Murray je navyše presvedčený, že si nomináciu do daviscupového tímu nezaslúži. Nič na tom nezmenili ani zlepšené výsledky v poslednej dobe, keď koncom septembra prvýkrát po dvoch rokoch došiel na okruhu ATP do štvrťfinále.

"Nebolo by to správne. Samozrejme záleží na Leonovi (kapitán britského tímu Smith), ale Cam (Norrie) a Dan (Evans) prežívajú skvelú sezónu, Liam Broady je na hrane svetovej stovky a máme aj dobrý deblový tím," vyhlásil.

Britský výber vstúpi do základnej skupiny Davisovho pohára v Innsbrucku 27. novembra zápasom s Francúzskom, proti českej reprezentácii nastúpi o deň neskôr. Turnaj skončí finálovým zápasom 5. decembra v Madride.

Viac o téme: Andy Murray Česko Veľká Británia Dan Evans Davisov pohár Cameron Norrie
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy