Tragická správa! Známu atletickú hviezdu (†25) našli mŕtvu, podozrivý je jej manžel

Agnes Tiropová (vľavo) počas behu na 5000 metrov na olympijských hrách v TokiuAgnes Tiropová (vľavo) počas behu na 5000 metrov na olympijských hrách v Tokiu Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

ITEN - Dvojnásobná bronzová medailistka z majstrovstiev sveta a štvrtá žena v behu na 5000 metrov na nedávnych olympijských hrách v Tokiu Agnes Tiropová z Kene bola nájdená mŕtva vo svojom dome v Itene. Úmrtie dvadsaťpäťročnej vytrvalkyne potvrdil národný atletický zväz, podľa lokálnych médií sa bežkyňa stala obeťou násilného činu. Prípad vyšetruje polícia, atlétka údajne mala po tele bodné rany, podozrivý je jej manžel.

"Keňa prišla o jeden z klenotov," uviedol kenský zväz vo vyhlásení.

K tragédii sa vyjadril aj kenský prezident Uhuru Kenyatta. "Je to o to bolestnejšie, že Agnes, ktorá je podľa všetkých meradiel kenskou hrdinkou, prišla o život kriminálnym činom vykonaným sebeckými a zbabelým ľuďmi. Vyzývam našu políciu, aby vypátrala a dopadla zločincov, ktorí sú za zabitie Agnes zodpovední," uviedol.

Šéf miestnej polície Tom Makori oznámil, že úrady po manželovi stále pátrajú. Podľa výpovede jeho rodiny muž príbuzným telefonoval a v slzách žiadal o "Božiu milosť za niečo, čo spáchal". O domácej potýčke podľa polície svedčia aj vybité okná na aute atlétky pred domom. "Keď sa policajti dostali dovnútra, našli telo Tiropovej na posteli, na zemi bola kaluž krvi," citovala policajného šéfa BBC. Atlétka mala podľa správy bodné rany na krku.

Tiropová bola vytrvaleckou hviezdou. V roku 2015 sa stala majsterkou sveta v krose a na dráhe vybojovala bronz na trati 10.000 metrov na posledných dvoch svetových šampionátoch v rokoch 2017 v Londýne a 2019 v Dohe.

V olympijskom Tokiu ju od tretieho miesta na polovičnej trati delilo 75 stotín sekundy. Pred mesiacom vytvorila v Nemecku svetový rekord na cestnej desiatke v čisto ženských pretekoch časom 30:01 minút, z predchádzajúceho maxima z roku 2002 ubrala 28 sekúnd.

Viac o téme: Agnes Tiropová