Uvidíme ho ešte v top forme? Rafael Nadal stále nevie, kedy sa vráti na kurty

Španielsky tenista Rafael Nadal počas tréningu pred štartom turnaja Citi Open vo WashingtoneŠpanielsky tenista Rafael Nadal počas tréningu pred štartom turnaja Citi Open vo Washingtone Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

MADRID - Španielsky tenista Rafael Nadal stále nevie, kedy sa po zranení ľavej nohy vráti na kurty. Dvadsaťnásobný grandslamový víťaz však ubezpečil fanúšikov, že v rekonvalescencii na návrat nič nepodcení.

Tridsaťpäťročný Nadal v auguste ukončil sezónu a sústredil sa na liečbu. Na štvrtkovej tlačovej konferencii uviedol, že čím je starší, tým viac musí venovať pozornosť dôslednej starostlivosti o svoje telo.

"Chcem sa najmä poriadne zotaviť a byť v dobrej kondícii. Neviem, kedy budem opäť hrať. Každý deň veľa pracujeme na návrate, idem podľa špeciálneho plánu a mám stanovené postupné a jasné ciele. Nebudem ale presne hovoriť, ktoré ciele to sú. Veci sa totiž vždy môžu zmeniť, niektoré nemôžem kontrolovať na sto percent. V hlave ale presne viem, čo som si stanovil a verím, že všetko bude pozitívne," citoval ho denník Marca.

Nadal tento rok vynechal Wimbledon, preložené OH 2020 v Tokiu aj US Open.

Viac o téme: Rafael Nadal
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy