VIDEO Brazília s Argentínou stále nepoznajú chuť porážky, Bolívia šokovala Paraguaj debaklom

Raphinha a Neymar sa radujú z góluRaphinha a Neymar sa radujú z gólu Zdroj: SITA/AP/Andre Penner

MANAUS - Futbalisti Brazílie a Argentíny pokračujú v juhoamerickej zóne kvalifikácie MS 2022 vo výborných výkonoch a stále nenašli premožiteľa. V noci na piatok si Brazília poradila v Manause s Uruguajom presvedčivo 4:1 a s 31 bodmi tróni na čele tabuľky, pričom miestenka na šampionáte by jej už nemala ujsť.

Neymar pred maximálnou možnou návštevou 12.500 divákov otvoril skóre a dal už svoj 70. reprezentačný gól. Za rekordom Pelého zaostáva už len o 7 gólov. "Fanúšikovia nás skvele povzbudzovali. Vyjadrovali nám podporu na štadióne či v hoteli. Vykúpili všetky možné lístky a boli pre nás oporou. Chcem, aby nás podporovali aj ďalej, dá nám to zostávajúcich zápasov veľkú energiu," citovala agentúra AP Neymara.

V skvelom svetle sa pri debute v drese 5-násobných majstrov sveta ukázal dvojgólový Raphinha. "Ani neviem povedať, aký som šťastný. Dnešok by mohol trvať večne. Vrátim sa do klubu a budem sa sústrediť na to, čo ma sem dostalo, teda odvádzať pre Leeds dobrú prácu. Chcem sa sem vrátiť. Hrať s Neymarom bolo ľahké. Som jeho obrovský fanúšik, je mi inšpiráciou ako hrá a kľučkuje. Videl som veľa jeho videí. Hrať s ním je splneným snom," povedal 24-ročný Raphinha.

Raphinha a Neymar Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Andre Penner

Argentína zdolala Peru 1:0 vďaka presnej hlavičke Lautara Martíneza zo 43. minúty. Za Brazíliou zaostáva o šesť bodov. Na šampionát postúpia priamo štyri tímy, piaty čaká baráž. Peru mohlo duel v Buenos Aires zdramatizovať, v 65. minúte však Yoshimar Yotun poslal loptu z jedenástky iba do brvna. Argentína natiahla šnúru bez prehry už na 25 zápasov.

Tretí je Ekvádor, ktorý uhral bezgólovú remízu na pôde Kolumbie. Hlboko v nadstavenom čase hostia tŕpli pri verdikte VAR, ktorý však napokon neuznal gól rukou Yerriho Minu.

Paraguaj po debakli 0:4 v Bolívii stráca na miestenku do Kataru štyri body. Za stavu 0:1 nepremenili hostia jedenástku a po prestávke inkasovali ďalšie tri góly. Bolívia sa bodovo dotiahla na svojho súpera, oba tímy majú na konte 12 bodov.

Bolívia - Paraguaj 4:0 (1:0)
Góly: 21. Ramallo, 53. Villarroel, 84. Abrego, 90.+4 Fernandez

Kolumbia - Ekvádor 0:0

Argentína - Peru 1:0 (1:0)
Gól: 43. Martínez

Čile - Venezuela 3:0 (2:0)
Góly: 18. a 37. Pulgar, 73. Brereton

Brazília - Uruguaj 4:1 (2:0)