VIDEO Prvotriedne gesto Federera s Nadalom: Dojaté dievčatá ostali v šoku!

Mladé talianske tenistky Vittoria a CarolaMladé talianske tenistky Vittoria a Carola Zdroj: Reprofoto - YouTube/Rafa Nadal Academy by Movistar

MALORKA – Osemnásť mesiacov, na ktoré nezabudnú do konca života! Dve talianske dievčatá Vittoria (14) a Carola (12) sa stali známymi vďaka videu, v ktorom si zahrali tenis na streche obytných domov. Unikátne zábery obleteli celý športový svet a neunikli ani pozornosti švajčiarskeho velikána Rogera Federera.

Rozprávkový príbeh roztomilých dievčat z Ligúrie sa začal písať v apríli 2020, teda v čase, keď v Európe zúrila prvá vlna pandémie koronavírusu. V Taliansku, ktoré patrilo k najpostihnutejším krajinám sveta, platili prísne reštrikcie, čo znamenalo, že občania nemohli športovať ani chodiť von.

A keďže karanténa Vittorii s Carolou už liezla na nervy, tak začali hľadať spôsob, ako si krátiť čas plný neistoty a zúfalstva. V tom im skrsla v hlave geniálna myšlienka, ktorá im navždy zmenila život.

Mladé tenistky vytiahli rakety a zapinkali si na strechách domov, pričom ako sieť poslúžila medzera medzi budovami. Video z ich neobyčajného zápasu sa stalo hitom internetu a odštartovalo sled udalostí, o akých sa im nesnívalo ani v najdivokejších snoch.

Nečakaná návšteva

Prešli sotva tri mesiace a nádejné tenistky oslovila známa značka cestovín Barilla, ktorá patrí medzi hlavných sponzorov dvadsaťnásobného grandslamového víťaza Rogera Federera a chcela s nimi urobiť rozhovor v ich rodnom meste.

"Keď sa ku mne dostalo ich video, pomyslel som si, aký úžasný nápad. Ani počas lockdownu ich neopustila vášeň a myslím si, že to zarezonovalo u mnohých ľudí vrátane mňa," povedal jeden z najlepších tenistov v histórii, ktorý sa rozhodol, že sympatické Talianky prekvapí a navštívi ich osobne.

Natáčanie prebiehalo štandardným spôsobom, dievčatá odpovedali na rôzne otázky a vyjadrovali obrovský obdiv k populárnemu Bazilejčanovi. Ten stál hneď za závesom, o čom Vittoria s Carolou nemali ani tušenia.

"Federer je môj obľúbený hráč, ak by som sa s ním stretla, asi by som naňho skočila," fantazírovala Vittoria.

Roger bol vysmiaty od ucha k uchu, pozorne načúval a zabával sa na ich odpovediach. Následne vyšiel spoza opony a keď ho temperamentné Talianky o pár sekúnd neskôr zbadali, stratili reč a ostali v úplnom šoku. "Čau, Carola, čau, Vittoria! Ako sa máte?" zaskočil mladé dievčatá a neskôr ich vyzval na partičku tenisu na dnes už ikonických strechách obytných budov.

"Toto je Federer! Prisahám vám, že je reálny, žiadna figurína! Nemôžeme tomu uveriť. Federer je na našej streche a hrá s nami tenis. Je to ako z filmu, odpadnem. Babička!" reagovali talentované juniorky.

Prekvapenia sa ešte neskončili

Stretnutie dovtedy neznámych Talianok s wimbledonským kráľom sa nieslo v mimoriadne priateľskom duchu a po niekoľkých výmenách sa trojica vybrala na spoločný obed. To ale nebolo všetko. Federer dal prísľub, že ich pošle do letného kempu v Akadémii Rafaela Nadala, z čoho mali Carola aj Vittoria nesmiernu radosť.

"Ahoj, Carola a Vittoria, tu je Roger. Prekvapenia sa ešte neskončili, viem o jednom dobrom letnom kempe, ktorý by bol pre vás skvelý. Rozprával som sa s Akadémiou Rafaela Nadala a Barillou a chceli by sme vás tam poslať. Tak sa zbaľte a užite si to!" odkázal im vo videu.

Čo štyridsaťročná legenda sľúbila, to aj dodržala. S ročným odkladom, no predsa nasadli do lietadla a nabrali kurz Malorka, kde sídli akadémia najlepšieho antukára v dejinách tenisu.

Obe dievčatá si letný kemp v Nadalovom tenisovom hniezdočku patrične užili, a hoci tréningy boli náročné, na malebnom španielskom ostrove sa cítili ako doma. "Mám sa skvele, strávila by som tu aj zvyšok svojho života!" smiala sa Carola a priznala, že sa jej nechce vrátiť do rodnej krajiny. "Nechcem tu ostať len týždeň, ale celý rok! Chodiť do školy, študovať a hrať tenis," zasnívala sa dvanásťročná dievčina a jej o dva roky staršia kamarátka len súhlasne prikyvovala.

Mladé tenistky sa pochopiteľne stretli aj s trinásťnásobným víťazom Roland Garros a spoločnú fotku zavesili na sociálnu sieť.

Originálny nápad počas lockdownu, nečakané stretnutie s Federerom a nakoniec aj týždenný kemp v Nadalovej akadémii. Nezabudnuteľný zážitok Vittorie s Carolou je len ďalším dôkazom toho, že v živote je možné naozaj všetko.

"Nudili sme sa a keďže milujeme tenis, rozhodli sme sa natočiť video, no nikdy by nám nenapadlo, že bude takým hitom," priznali večne pozitívne naladené Talianky.

Ktohovie, možno to bola len úvodná kapitola ich výnimočného tenisového príbehu...

Viac o téme: Rafael Nadal Roger Federer Vittoria Carola
  • Autor: © Zoznam/Patrik Seman
  • VIDEO: YouTube/Barilla, Rafa Nadal Academy by Movistar; Twitter/Roger Federer
  • Zdroj: Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy