Považská Bystrica prehrala v Litve o jediný gól: Dobrá pozícia pred domácou odvetou

Hráči Považskej Bystrice počas prvého finálového zápasu play off Niké Handball extraligy mužovHráči Považskej Bystrice počas prvého finálového zápasu play off Niké Handball extraligy mužov Zdroj: TASR/František Iván

KLAIPEDA - Hádzanári MŠK Považská Bystrica podľahli v úvodnom stretnutí 2. kola Európskeho pohára mužov na palubovke litovského Dragunasu Klaipeda o gól 25:26. Odveta je na programe v Považskej Bystrici v sobotu 23. októbra o 16.00 hod.

Európsky pohár mužov - 2. kolo, prvý zápas:
Dragunas Klaipeda - MŠK Považská Bystrica 26:25 (8:15)
Najviac gólov: Palskys 7, Liapinauskas 4/2, Butkus 4 - Briatka 8/3, Jurák 5, Gardian 4. Rozhodovali: Cindrič a Gonzurek (obaja Chorv.), vylúčení: 1:2, 7 m hody: 5/3 - 4/3

Slovenský tím odohral v Litve kvalitný prvý polčas. V 15. minúte viedol 8:4 a do polčasovej prestávky odchádzal s náskokom siedmich gólov - 15:8. Po zmene strán sa však karta obrátila. Litovský klub zmazal náskok a v 49. minúte už viedol 21:20. Tri minúty pred koncom viedol aj o tri góly 25:22, no v úplnom závere sa Považanom podarilo aspoň znížiť na rozdiel jedného gólu, čo im dáva dobrú pozíciu pred domácou odvetou.

Viac o téme: MŠK Považská Bystrica Dragunasu Klaipeda