Žilina pod vedením nového trénera neuspela, v Senici padli dve červené karty

Na snímke gólová radosť hráčov DACNa snímke gólová radosť hráčov DAC Zdroj: TASR – Lukáš Grinaj

ŽILINA - Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili v sobotnom stretnutí 11. kola Fortuna ligy na štadióne MŠK Žilina 2:0.

MŠK Žilina - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:1)
Gól: 1. Lamkel Zé, 73. D. Kružliak. Rozhodovali: I. Kružliak – Hancko, Pozor, ŽK: Anang, Mráz, Paur, Rusnák – Lamkel Zé, Dimun

Žilina: Petráš – Anang (56. Kaprálik), Minárik, Nemčík, Sluka – Fazlagič, Mráz (70. Iľko), Bičachčjan – Rusnák, Paur (70. Slobodník), Ďuriš (77. Goljan)

Dunajská Streda: Jedlička - Blackman (80. E. Davis), Kružliak, Muhamedbegovič, Ciganiks - Davis–Andzouana (67. Verlinden), Dimun, Schäfer, Lamkel Zé – Krstovič (56. Nebyla), Hahn (67. Zuberu)

Dunajská Streda sa ujala vedenia už v 1. minúte, keď Didier Lamkel Zé vystrelil z veľkej diaľky a prekonal brankára Petráša. Po štvrťhodine rozvlnil sieť opäť ten istý hráč, no gól pre postavenie mimo hry neplatil. Potom sa hra upokojila, zápas však mali hostia pod kontrolou.

Po prestávke tlak domácich na vyrovnanie neprišiel. Naopak, šancu mali hráči zo Žitného ostrova, Davis–Andzouana v 47. min iba tesne minul bránu. Prvú príležitosť si vypracovali žlto-zelení až v 53. minúte, keď vystrelil Bičachčjan, no jeho pokus obrana hostí zblokovala. Druhý gól hráčov z Dunajskej Stredy visel na vlásku a postaral sa oň napokon Dominik Kružliak hlavičkou po rohovom kope. Žilinčania sa netešili z víťazstva v šiestom stretnutí v sérii.

hlasy trénerov /zdroj: oficiálna stránka MŠK Žilina/

Peter Černák, tréner Žiliny: "Strašidelný úvod, nič horšie sa nám nemohlo stať. S chalanmi to poriadne zatriaslo. Podľa môjho názoru sme v druhom polčase hrali fajn, dostali sme súpera pod tlak a chceli sme to nejako zlomiť. Nakoniec sme inkasovali druhý gól po štandardnej situácii, ktorú sme mali uhrať lepšie. Chalani na ihrisku robili, čo mohli, no jednoducho to dnes nestačilo."

Antal Németh, tréner Dunajskej Stredy: "Vyhrať v Žiline nebola ľahká úloha. Na výborný vstup sme dokázali nadviazať. Žilina nás potom trochu držala pod tlakom, ale boli sme dobrí v obrane, hrali sme kompaktne. Mali sme pár šancí na druhý a tretí gól z protiútoku. Myslím si, že dnes sme vyhrali zaslúžene."

Zlaté Moravce doma len remizovali

Futbalisti tímu ViOn-u Zlaté Moravce remizovali v sobotnom stretnutí 11. kola Fortuna ligy s tímom ŠKF ORION TIP Sereď 2:2.

FC ViOn Zlaté Moravce - ŠKF ORION TIP Sereď 2:2 (1:1)
Góly: 45. Čögley, 84. Kyziridis - 28. Yao, 75. Gatarič (z 11 m). Rozhodovali: Ochotnický (ČR) - Kmeť, Zemko, ŽK: Tóth, Čonka, Kyziridis – Iglesias, Haša, Ljubičič, Dias, Gatarič, Popovič, 391 divákov

Zlaté Moravce: Kira - Chren (82. Gamboš), Tóth, Menich, Čonka - Mondek (86. P. Kolesár), Bednár, Čögley, Kyziridis - Ďubek - Yilmaz (71. Švec)

Sereď: Yakubu – Kadlec, Ljubičič, Dias, Jureškin -  Morong, Iglesias (85. Machuča), Potoma, Yao (68. Gatarič) - Haša (88. Radič), Karrica (85. Popovič)

Už v úvodnej minúte sa v dobrej pozícii ocitol Morong, ktorého hlavičku Kira vytesnil na roh. Na dlhé minúty to bolo všetko, prišla však 28. min a s ňou vydarená akcia hostí. Morong unikol po pravej strane, posadil ideálny center na hlavu Yaoa, ktorý namieril presne k pravej žrdi Kirovej brány - 0:1. Vyrovnanie mal na kopačke po Yilmazovom priťuknutí Ďubek, jeho strela len tesne minula pravý dolný kút Yakubuho brány. Domáci sa predsalen dočkali vyrovnania v 45. min, keď po skrumáži v malom vápne Čögley zblízka upratal hlavu do siete. V nadstavenom čase prvého dejstva z malého vápna hlavičkoval Bednár tesne mimo.

Druhé dejstvo začalo obojstranne ofenzívne. V 50. min sa k odrazenej lopte na hranici malého vápna dostal Haša, ktorého gólovú strelu z bránkovej čiary odvrátil Tóth. V 57. min Ďubek rozohral rohový kop na prvú žrď, Chrenovu hlavičku Yakubu vyrazil. V týchto minútach domáci tlačili hostí pred ich šestnástku, avšak tam ich snaha končila. Prebiehala 75. min, po problematickej ruke Tótha nariadil rozhodca pokutový kop a Gatarič ho s prehľadom premenil. V hektickom závere najskôr Yakubu vyrazil Mondekovu strelu. Vyrovnanie priniesla 84. min, Mondekov center zblízka upratal za Yakubuho chrbát Kyziridis.

Pikantný záver v Senici

Futbalisti FK Senica remizovali v 11. kole Fortuna ligy s MFK Zemplín Michalovce 1:1.

FK Senica - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:1)
Góly: 74. Sukisa - 35. Marcin. Rozhodovali: Kišš – Ferenc, Hrmo, ŽK: Šumbera – Vaško, Begala, Ošima, Artabe, Ranko, ČK: 90.+ Piroska - 90.+ Ošima po druhej ŽK, 535 divákov

Senica: Ravas – Kučera (84. Svoboda), Pavlík, Gáč, Šumbera – Halabrín (84. J. Buchel), Egert, Duda (65. Piroska) – Twardek (65. Jurdík), Oršula (65. Maulana) – Sukisa

Michalovce: Száraz – Magda, Meca, Ranko, Vaško – Žofčák (74. Kanu), Begala (74. Casado) - Marcin (82. Kotula), Ošima, Garcia (87. Kvocera) - Trusa (82. Peňa)

Úvodné dejstvo prinieslo prevažne medzišestnástkový futbal, aj keď loptu mali viac na kopačkách hostia. Šancí nebolo veľa, domáci sa dostali do zakončenia už vo 4. minúte, kedy sa presadil Oršula, no zvnútra 16-ky jeho strela išla tesne vedľa. V 23. minúte dali o sebe vedieť Trusa s Marcinom a prvý menovaný hráč sa dostal do zakončenia, no Ravas nohami loptu vyrazil. Úspešná bola spolupráca týchto hráčov v 35. minúte. Trusa vnikol do pokutového územia, po jeho prihrávke sa zhruba na hranici 11-ky presadil Marcin a zavesil pod brvno. Seničania sa do väčšej šance dostať nedokázali a tak sa polčas skončil jednogólovým vedením hostí. Seničania začali v druhom polčase tlakom, chceli čo najskôr streliť vyrovnávajúci gól.

Z čista-jasna na druhej strane v 57. minúte po pase Žofčáka a súboji Šumbera s Marcinom v pokutovom území rozhodca odpískal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Trusa, no Ravas výborne vyrazil. Seničania onedlho vystriedali troch hráčov, toto im pomohlo, do šance sa dostával kanonier Sukisa, no bol z toho iba rohový kop. Vyrovnanie priniesla 74. minúta, kedy Maulana poslal výbornú prihrávku za obranu Jurdíkovi, po jeho zakočnení zazvonila pravá žrď Szárazovej brány, lopta sa odrazila pred bránu Sukisovi, ktorý ju poslal ju do odkrytej brány. V závere v nadstavenom čase boli úplne zbytočne vylúčení dvaja hráči. Na domácej strane Piroska, ktorý nastúpil prvýkrát v tejto sezóne a na hosťujúcej Ošima.

Pavel Šustr, tréner FK Senica: "Vedeli sme, že Michalovce sú v hernej pohode a kombinačne veľmi silné mužstvo. V 2. polčase nastal zlomový moment zápasu, keď náš brankár chytil penaltu, inak by sme sa z toho už asi nedostali. Našťastie sa nám podarilo vyrovnať a získať bod. Pre nás je každý bod dobrý, vážime si ho a od zajtra sa už pripravujeme na ďalší zápas."

Miroslav Nemec, tréner Michaloviec: "Do zápasu sme vstúpili aktívne, prvý polčas sme hrali dobre kombinačne. Chceli sme v tom pokračovať aj po prestávke, ale nepodarilo sa nám to. Vedeli sme, že Senica má silné závery zápasov, napriek tomu sme si vedenie nepostrážili. To, čo sa stalo na konci zápasu s Ošimom si vyriešime interne, ale rozhodne nie som spokojný, ako sa hráč zachoval."

Viac o téme: DAC 1904 Dunajská Streda MŠK Žilina