Posily za stámilióny sú zrejme len otázkou času: Toto sú horúci kandidáti na prestup do Newcastlu

 korunný princ Muhammad bin Salmán a Anthony Martial korunný princ Muhammad bin Salmán a Anthony Martial Zdroj: SITA/AP; koláž: Športky

NEWCASTLE - Newcastle United chce získať anglický futbalový titul do desiatich rokov. Tím zo Severného Anglicka v októbri definitívne prevzalo konzorcium na čele s Verejným investičným fondom (PIF) zo Saudskej Arábie, ktorý spravuje korunný princ Muhammad bin Salmán.

O "strakách" sa tak prakticky okamžite začalo hovoriť ako o najbohatšom klube a je zrejme len otázkou času, kedy sa to pretaví do nových posíl. "Newcastle United si zaslúži byť na vrchole Premier League. Bude to chcieť čas, ale dostaneme sa tam. Chceme však byť dobrí správcovia, nevystavíme sa riziku nesplniteľných sľubov," vyhlásila riaditeľka tímu, v ktorom pôsobí aj slovenský brankár Martin Dúbravka.

Svetové média už začali prinášať špekulácie, kto by mohol tím posilniť už v najbližšom prestupovom období. Toto sú horúci kandidáti:

Timo Werner

Nemecký útočník Timo Werner bol ešte donedávna spájaný s návratom do Bundesligy, keď záujem o jeho služby prejavil Bayern Mníchov. Periodikum Bild však prišlo so správou, že 25-ročný zakončovateľ je na užšom zozname možných posíl Newcastlu. Navyše, kandidátom na post nového trénera "The Magpies" je Frank Lampard, pod ktorým Werner pôsobil v Chelsea a dvojica mala medzi sebou vynikajúci vzťah.

Hráč Chelsea Timo Werner Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/AP/Kirsty Wigglesworth

Aaron Ramsey

Welšan Aaron Ramsey bol v hľadáčiku klubu už počas letného prestupového obdobia. Dohoda s Juventusom však napokon stroskotala a bývalá hviezda Arsenalu tak zostala v Taliansku. S novými majiteľmi by sa však situácia mohla už čoskoro zmeniť, informoval portál Goal.

Aaron Ramsey Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Fabio Ferrari/LaPress

Sven Botman

21-ročný holandský obranca Sven Botman bol rovnako ako Ramsay spájaný so záujmom Newcastlu už počas leta. O talent v službách Lille sa však podľa Sky Sports pokúšali aj West Ham či Atalanta a francúzsky klub sa napokon rozhodol si ho ešte nejaký čas ponechať s tým, že v budúcnosti by ho mohli predať výhodnejšie. To sa teraz môže stať realitou.

Sven Botman a David Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP - Michel Spingler

Anthony Martial

Francúzsky útočník Anthony Martial sa po svojom prestupe z Monaca v Manchestri United neuchytil tak, ako sa od neho pôvodne očakávalo a lepšie výkony v priebehu ostatných rokov striedali tie slabšie. Zostava "červených diablov" je navyše po angažovaní Cristiana Ronalda v ofenzíve mimoriadne nabitá a to by chcel využiť Newcastle, ktorý by v januári mohol pomerne výhodne získať posilu do ofenzívy.

Anthony Martial oslavuje gól Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/Lawrence Griffiths/ Pool via AP

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Newcastle United Anthony Martial Timo Werner
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky, TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy