VIDEO Vlak s fanúšikmi Slovana opustil trnavskú stanicu: Policajti monitorujú situáciu v meste

Na snímke policajti pred sektorom fanúšikov SlovanaNa snímke policajti pred sektorom fanúšikov Slovana Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA - Polícia v Trnave aktuálne monitoruje situáciu v meste po predčasne ukončenom futbalovom zápase medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. Fanúšikovia Slovana sa v policajnom kordóne presunuli na vlakovú stanicu a podľa informácie hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Márie Linkešovej už vlak opustil trnavskú stanicu.

Šláger 11. kola futbalovej Fortuna ligy medzi  Spartakom a Slovanom sa v nedeľu nedohral. Hlavný rozhodca Filip Glova ho predčasne ukončil po dlhej prestávke, ktorú spôsobili výtržnosti fanúšikov.

Približne po štvrťhodine hry prerušili priamy súboj o prvé miesto v tabuľke diváci, ktorí vtrhli na hraciu plochu a došlo medzi nimi aj k fyzickým konfrontáciám. Po potýčkach musel jedného z fanúšikov priamo na trávniku ošetrovať zdravotnícky personál a odniesli ho na nosidlách. Situácia v hľadisku sa upokojila, až keď policajní ťažkoodenci vypratali sektor hosťujúcich podporovateľov, ktorí naďalej používali pyrotechniku. "Realizované bezpečnostné opatrenia zosumarizujeme a vyhodnotíme v pondelok (18. 10.)," povedala Linkešová.

 

 

Hráči oboch mužstiev čakali v kabínach, približne po polhodinovej pauze vyšiel Glova z tunela a gestom ukončil stretnutie.  Bezpečnostné opatrenia vykonávali policajti počas celého dňa. Na zabezpečenie verejného poriadku vyčlenil veliteľ opatrení v uliciach mesta Trnava niekoľko desiatok policajtov najmä zo služieb poriadkovej, dopravnej a kriminálnej polície. Pripravené zasiahnuť boli aj špeciálne útvary, policajti z odboru kynológie a hipológie s koňmi.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: FC Spartak Trnava ŠK Slovan Bratislava
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Športky, Facebook
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy