Porušenie pravidiel sa mu stalo osudným: Prezident Lazia oslavuje aspoň malé víťazstvo

Prezident Lazia Claudio Lotito a Paul GascoignePrezident Lazia Claudio Lotito a Paul Gascoigne Zdroj: SITA

RÍM - Prezident Lazia Rím Claudio Lotito dosiahol zníženie zákazu pôsobenia vo futbale za porušenie protikoronavírusových pravidiel z dvanástich na dva mesiace. Federálny odvolací súd dnes skrátil Lotitov dištanc po tom, čo sa majiteľ Lazia odvolal proti aprílovému verdiktu odvolacieho súdu Talianskej futbalovej federácie (FIGC).

Federálny súd rozhodol aj o znížení ďalších trestov. Kluboví lekári Ivo Pulcini a Fabio Rodia nesmú pôsobiť vo futbale miesto roka päť mesiacov a Lazio zaplatí pokutu 50.000 eur namiesto 200 tisíc.

FIGC vlani v novembri obvinil Lazio Rím z viacnásobného porušenia protikoronavírusových pravidiel. Klub údajne včas neinformoval o pozitívnych testoch hráčov miestne zdravotné úrady, nezabránil trom futbalistom vrátane kanoniera Cira Immobileho v účasti v tréningu s pozitívnym testom a dvakrát neposlal do povinnej desaťdňovej izolácie bezpríznakového hráča, ktorý následne nastúpil v stretnutí Serie A.

Lazio vinu poprelo. Lotito tento rok v marci pôvodne dostal sedemmesačný dištanc, v apríli mu bol trest zvýšený na 12 mesiacov.

Viac o téme: Lazio Rím Claudio Lotito
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy