Najlepšia liga sa s tým nehrá: Lajoš Klein dostal toľkoto peňazí za druhú prehru v UFC!

Lajoš Klein v zápase s Natom LandwehromLajoš Klein v zápase s Natom Landwehrom Zdroj: Instagram/Ľudovít Klein

NOVÉ ZÁMKY - Slovenský MMA bojovník a rodák z Nových Zámkov Lajoš "Mr. Highlight" Klein má za sebou ďalší neúspešný zápas pod taktovkou UFC. V najlepšej organizácii sveta má momentálne skóre 1-2 a po prípadnej ďalšej prehre bude s takmer určitosťou z UFC prepustený.

Historicky prvý slovenský bojovník v tejto organizácii prehral v poslednom zápase s Natom Landwehrom v 3. kole na techniku škrtenia Anaconda Choke. Len u jedného bodového rozhodcu získal úvodné kolo na svoju stranu, čo znamenalo pred tretím kolom, že rodák spod Tatier musí zápas ukončiť pred limitom. To sa ale podarilo jeho súperovi, ktorý si okrem extrémne dôležitého víťazstva odniesol aj bonus 50 000 USD za výkon večera. Výplata slovenského klenotu bola v konečnom súčte výrazne menšia, než honorár Landwehra.

Najviac si počas galavečera UFC Vegas 40: Dumont vs. Ladd prilepšili legendy Andrei Arlovski a Jim Miller. Veteráni bojových umení dokázali svoje zápasy dotiahnuť do úspešného konca. Predovšetkým vďaka výhodnej dlhoročnej zmluve zarobili výrazne väčšie množstvo peňazí než zvyšní bojovníci a bojovníčky na karte. 

Výplaty:

Andrei Arlovski - 361 000 USD
Jim Miller - 293 000 USD
Nate Landwehr - 84 500 USD
Ľudovít KLEIN - 16 000 USD

Viac o téme: UFC Lajoš Klein
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky, mmashorties.cz

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy