Príchod arabských majiteľov vyvolal emócie: Newcastle United v žiadosti apeluje na fanúšikov!

Fanúšikovia Newcastle United v arabských habitochFanúšikovia Newcastle United v arabských habitoch Zdroj: SITA/AP/Jon Super

NEWCASTLE - Anglický futbalový klub Newcastle United požiadal fanúšikov, aby prestali nosiť imitácie arabských odevov a pokrývok hláv, ktorými reagovali na prevzatie klubu novými majiteľmi na čele s Verejným investičným fondom (PIF) zo Saudskej Arábie.

Predstavitelia Newcastlu tvrdia, že oblečenie, ktoré bolo vidieť v nedeľňajšom zápase proti Tottenhamu (2:3), možno považovať za "kultúrne nevhodné", no uviedli, že nových majiteľov "žiadnym spôsobom neurazilo".

Fanúšikovia Newcastle United v Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

Žiadosť fanúšikom

"Newcastle United láskavo žiada priaznivcov, aby na zápasoch nenosili tradičné arabské odevy alebo pokrývky hlavy inšpirované Blízkym východom, ak takéto oblečenie bežne nenosia. Existuje možnosť, že takéto obliekanie je kultúrne nevhodné a hrozí, že by mohlo niekoho uraziť," uvádza sa vo vyhlásení klubu.

Newcastle pred dvoma týždňami prevzala skupina investorov, saudskoarabský fond vlastní 80% klubu, spoločnosti PCP Capital Partners a RB Sports & Media zvyšné akcie. "Nikoho z nových majiteľov neurazil tento spôsob, akým fanúšikovia oslavovali zmenu," uviedol klub. V jeho kádri figuruje aj slovenský brankár Martin Dúbravka, ktorý dlhodobo laboruje so zranením. Informovala agentúra AFP.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: Newcastle United Martin Dúbravka
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy