Phoenix Suns prehral v úvodnom zápase NBA s Denverom, San Antonio si poradilo s Orlandom

Chris Paul z Phoenixu SunsChris Paul z Phoenixu Suns Zdroj: SITA/AP/Matt York

PHOENIX - Finalista uplynulého ročníka basketbalovej NBA Phoenix Suns prehral v noci na štvrtok vo svojom úvodnom vystúpení v novej sezóne s Denverom Nuggets 98:110. Víťazov viedol MVP minulého ročníka Nikola Jokič s 27 bodmi a 13 doskokmi.

Denveru stále chýba prvý rozohrávač Jamal Murray, ktorý má zranené koleno, no srbský pivot sa už v úvode sezóny ukazuje v dobrej forme. "Pekelne dobrý štart, no bol to len jeden duel, pred nami je ďalších 81. Nikola u nás rástol, dozrieval, vyrovnával sa s neúspechmi, no s tým je koniec. Je to hotový hráč," pochválil 26-ročného zverenca tréner Denveru Mike Malone podľa AP.

New York Knicks zdolal v súboji tradičných rivalov na svojej palubovke Boston Celtics 138:134 po dvojnásobnom predĺžení. Najviac bodov za víťazov dal Julius Randle - 35. Evan Fournier dal svojmu bývalému klubu 32 bodov, keď premenil šesť trojok, vrátane kľúčovej v druhej dodatočnej päťminútovke. Bostonu nestačilo kariérne maximum Jaylena Browna 46 bodov.

Newyorčania boli bližšie k triumfu už po riadnom hracom čase, no Brown sekundu pred koncom zariadil predĺženie, keď trojkou vyrovnal na 116:116. "Predsezónnu prípravu sme brali vážne. Tréner nám neustále prízvukoval, aby sme hľadali spôsob, ako vyhrať. Robili sme to, aby sme mohli uspieť práve v takýchto zápasoch," vyjadril podľa AFP spokojnosť Randle.

Vít Krejčí sa stal piatym Čechom v histórii, ktorý nastúpil v NBA. Jeho Oklahoma City však nemala nárok na palubovke najlepšieho tímu Západnej konferencie po minulosezónnej základnej časti a Utahu Jazz podľahla 88:107. Český krídelník nastúpil na tri minúty a pripísal si jeden doskok a tri plusové body.

Druhý Čech v súťaži Tomáš Satoranský v premiére v drese New Orleansu po výmene z Chicaga taktiež nezaznamenal ani bod za deväť minút a Pelicans doma prehrali 97:117 s Philadelphiou. Za New Orleans nenastúpila ich hlavná hviezda Zion Williamson. Hostia sa naopak úspešne vyrovnali s absenciou rozohrávača Bena Simmonsa, ktorého klub suspendoval zatiaľ na jeden duel, pretože požiadal o výmenu. Na tréningu sa objavil iba formálne a tréner Doc Rivers ho musel preto "vyhodiť".