Mladá Ruska má titul vo viacboji a šancu na päť zlatých: Cítim, že som sa zapísala do histórie

Angelina Meľnikovová sa stala majsterkou sveta v ženskom viacbojiAngelina Meľnikovová sa stala majsterkou sveta v ženskom viacboji Zdroj: SITA/AP/Hiro Komae

KITAKJÚŠÚ - Majsterkou sveta v ženskom viacboji sa na gymnastickom šampionáte v japonskom Kitakjúšú stala Angelina Meľnikovová.

Dvadsaťjedenročná reprezentantka štartujúca pod hlavičkou Ruskej gymnastickej federácie triumfovala vo štvrtkovom finále s výslednou známkou 56,632 pred dvojicou amerických tínedžeriek Leanne Wongovou (56,340) a Kaylou di Cellovou (54,566). Meľnikovová pred dvoma rokmi na MS v Stuttgarte získala vo viacboji bronzovú medailu, kov rovnakého lesku vybojovala aj na nedávnej olympiáde v Tokiu.

Dvadsaťjedenročná gymnastka sa stala prvou Ruskou s prvenstvom vo viacboji na MS od triumfu Alije Mustafinovej v roku 2010. "Som veľmi šťastná z výsledku, pretože som mala iba mesiac na prípravu. Cítim, že som sa zapísala do histórie. Bolo by úžasné, ak by som tu získala päť zlatých medailí," povedala podľa AP Meľnikovová, ktorá postúpila do finále na všetkých štyroch ženských náradiach. Naposledy sa to podarilo v roku 2018 Američanke Simone Bilesovej, ktorá na šampionáte neštartuje.

viacboj ženy - výsledky: 1. Angelina Meľnikovová (RGF) 56,632, 2. Leanne Wongová 56,340, 3. Kayla di Cellová (obe USA) 54,566, 4. Vladislava Urazovová (RGF) 53,598, 5. Naomi Visserová (Hol.) 52,832, 6. Siao-jüan Wej (Čína) 52,699

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Angelina Meľnikovová Leanne Wongová Kayla di Cellová Vladislava Urazovová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy