Poznáme mená kandidátov na ocenenie Atlét roka: V nominácii nechýbajú najväčšie hviezdy

Nórsky atlét Karsten Warholm sa teší v cieli zo zisku zlatej medaily v behu mužov na 400 m cez prekážky vo svetovom rekorde 45,94 sekundy na OH v TokiuNórsky atlét Karsten Warholm sa teší v cieli zo zisku zlatej medaily v behu mužov na 400 m cez prekážky vo svetovom rekorde 45,94 sekundy na OH v Tokiu Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

LAUSANNE - Hlavnými kandidátmi na ocenenie Atlét roka sú nórsky prekážkar na 400 m Karsten Warholm a maratónec Eliud Kipchoge z Kene. Obaja nechýbajú na desaťčlennom menoslove, ktorý vo štvrtok zverejnila Svetová atletika (SA).

Warholm najprv v júli prekonal svetový rekord, ktorý držal ešte od roku 1992 Američan Kevin Young, aby ho na olympiáde v Tokiu vylepšil na hodnotu 45,94 s v strhujúcom finálovom súboji s Američanom Raiom Benjaminom. Kipchoge dokázal v Tokiu obhájiť zlato na maratónskej trati z Ria de Janeira.

Do hlasovania majú možnosť zapojiť sa nielen členovia atletického hnutia, ale aj fanúšikovia. Víťaza oznámia v decembri. V piatok zverejnia desať kandidátok na titul najlepšej Atlétky roka.

Atlét roka - nominácie:
Joshua Cheptegei (Uganda) 5000 m, Ryan Crouser (USA) guľa, Mondo Duplantis (Švéd.) žrď, Jakob Ingebrigtsen (Nór.) 1500 m, Eliud Kipchoge (Keňa) maratón, Pedro Pablo Pichardo (Portug.) trojskok, Daniel Stahl (Švéd.) disk, Miltiadis Tentoglu (Gréc.) diaľka, Karsten Warholm (Nór.) 400 m prek., Damian Warner (Kanada) desaťboj

Viac o téme: Karsten Warholm Eliud Kipchog
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy