Vznik novej organizácie odštartoval krutý boj: Oktagon opúšťa jedna z najväčších hviezd!

Oslavujúci Leo Brichta a porazený Matouš Kohout Oslavujúci Leo Brichta a porazený Matouš Kohout Zdroj: Oktagon MMA

BRATISLAVA - Nová MMA organizácia Real Fight Aréna sa postarala za posledných pár dní o veľký rozruch na domácej scéne bojových umení. Bojovníci, ktorých predstavila na svojej prvej tlačovej konferencii, sú alebo boli ústrednými postavami organizácie Oktagon MMA.

Najväčšie posily RFA sú Tomáš Deák a Leo Brichta. Obzvlášť prestup Brichtu bol veľkým prekvapením, nakoľko český atraktívny bojovník nebol ďaleko od titulovej šance proti Ivanovi Buchingerovi. Leo má navyše platný kontrakt s Oktagonom až do roku 2023, čo s najväčšou pravdepodobnosťou znamená, že pod RFA nebude môcť nastúpiť do MMA zápasu.

K celej situácii sa vyjadril aj spolumajiteľ a matchmaker Oktagonu Ondřej Novotný: "Hovoril som s Leom. Vedel som, že tí ľudia (RFA) obišli jeho manažéra (Pavel Touš), nasľubovali mu radu vecí, čo sa deje aj u ďalších bojovníkov. Obchádzajú ich a nedodržiavajú základné pravidlá, že chlapci majú podpísané zmluvy niekde inde. U Lea ma to mrzí, ale ideme ďalej. Samozrejme máme podpísanú zmluvu a dnes náš právnik rieši, čo zo zmluvy plynie. Už to nie je na mne, je to na právnom tíme. Budeme chcieť zmluvu dodržať," povedal Novotný pre server kaocko.cz.

Prvý galavečer tejto organizácie je naplánovaný až na máj 2022 a od dôb konkurencie Oktagonu s XFN sa zdá, že na domácej scéne vznikla konkurencieschopná organizácia pre suverénnu jednotku bojových športov v Česku a na Slovensku.

Viac o téme: Oktagon Leo Brichta RFA
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Instagram/RFA
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy