FOTO Šialenstvo v Rotterdame: Zápas Európskej konferenčnej ligy sprevádzali nepokoje

Zápas futbalovej Európskej konferenčnej ligy medzi Feyenoordom Rotterdam a Unionom Berlín sprevádzali nepokojeZápas futbalovej Európskej konferenčnej ligy medzi Feyenoordom Rotterdam a Unionom Berlín sprevádzali nepokoje Zdroj: SITA/AP/Patrick Post

ROTTERDAM - Pri štvrtkovom zápase Európskej konferenčnej ligy medzi futbalistami Feyenoordu Rotterdam a Unionu Berlín bolo zadržaných 75 osôb. Po zápase skupiny E, v ktorej je aj pražská Slavia, o tom informovala holandská polícia.

Šestnásť ľudí bolo zadržaných kvôli výtržníctvu a odpaľovaniu alebo držaniu pyrotechniky. Najväčšia skupina 59 priaznivcov Unionu, ktorý prehral 1:3, potom bola zadržaná na Rotterdamskej štvrti Lombardijen.

"Mali pri sebe predmety, ktoré napovedali, že sa chcú pobiť. Smerovali tiež k barom fanúšikov Feyenoordu. To stačilo na to, aby sme ich po konzultácii so štátnym zástupcom zadržali," povedal agentúre ANP policajný hovorca.

Union postup polície označil za neprijateľný

K násilnostiam došlo tiež pri pochode fanúšikov Unionu na štadión. Zasiahol pri ňom policajný pes, ktorý pohrýzol troch fanúšikov a omylom tiež jedného policajta. Všetci boli na mieste ošetrení a nemuseli do nemocnice.

Zápas futbalovej Európskej konferenčnej Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Patrick Post

Union postup polície označil za neprijateľný a posťažoval si aj na organizáciu stretnutia. "Z nášho pohľadu je katastrofa, že niekoľko stoviek ľudí so vstupenkami sa do prestávky nedostalo na tribúny. To je jednoducho zle," citovala agentúra DPA hovorcu klubu Christiana Arbeita.

"Tiež sme videli obrázky mnohých ľudí zranených pri veľmi tvrdých policajných zákrokoch. To je jednoducho neprijateľné a budeme riešiť, ako je možné, že sa niečo také na zápase európskeho pohára môže stať," dodal Arbeit s tým, že klub sa obráti na vedenie Feyenoordu i UEFA.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Union Berlín Feyenoord Rotterdam
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy