Vlhová po tréningu na ľadovci Rettenbach: Pocity mám dobré, trať je výborne pripravená

Petra Vlhová počas tréninguPetra Vlhová počas tréningu Zdroj: TASR/AP

SÖLDEN - Petra Vlhová si v piatok dopoludnia vyskúšala zjazdovku na ľadovci Rettenbach, na ktorej v sobotu odštartuje nová sezóna Svetového pohára alpských lyžiarok. Slovenskú reprezentantku čaká v Söldene obrovský slalom (10.00/13.15), stav trate si pochvaľovala.

V rakúskom stredisku panovalo v piatok chladné, no slnečné počasie. "Pocity mám dobré, trať je výborne pripravená. Teším sa na zajtra. Sneh je veľmi dobrý a aj ja som sa cítila fajn. Už sa len dobre vyspať a zajtra ideme na to," uviedla Vlhová po tréningu.

Držiteľka veľkého glóbusu za celkové víťazstvo vo Svetovom pohári cíti pred štartom nového ročníka miernu nervozitu: "Sú to prvé preteky, vždy je cítiť pred nimi nervozitu, ale snažím sa byť pokojná. Som síce už tu, ale všetko budem riešiť až pred pretekmi."

Vlhová bude v tejto sezóne štartovať s novým tímom. Najväčšia zmena nastala na poste hlavného trénera, Taliana Livia Magoniho nahradil Švajčiar Mauro Pini. "Nechcem to porovnávať s tým, ako to bolo predtým. Mám nový tím a hotovo. Každý rok je iný, aj teraz je to iné," uzavrela 26-ročná lyžiarka.

Viac o téme: Petra Vlhová Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy