VIDEO Poníženie v priamom prenose: Mourinho reaguje na hanebnú prehru v Nórsku

Tréner AS Rím José MourinhoTréner AS Rím José Mourinho Zdroj: SITA/AP/Oleg Kozin

BODÖ - José Mourinho vo svojej bohatej kariére odkoučoval už 1008 zápasov, ale až v tom poslednom ním vedený tím inkasoval šesť gólov. Futbalisti AS Rím utrpeli vo štvrtkovom 3. kole skupiny Európskej konferenčnej ligy hanebný debakel 1:6 na ihrisku nórskeho majstra Bodö/Glimt a portugalský kouč vzal zodpovednosť za výsledok na seba. Zápas mu len potvrdil, že má v mužstve 12 až 13 kvalitných hráčov a zvyšok na nižšej úrovni.

Mourinho dal po predchádzajúcich dvoch výhrach šancu niektorým náhradníkom, ktorí však úlohu nezvládli. "Je to moja zodpovednosť. Urobil som to s dobrým úmyslom, a to z dvoch hlavných dôvodov. Po prvé som chcel dať šancu tým hráčom, ktorí naozaj tvrdo pracovali, ale nemali veľa možností hrať. Po druhé vzhľadom na káder, ktorý máme, a ku všetkým zápasom, ktoré musíme odohrať. Chcel som dať oddýchnuť niektorým hráčom, ktorí hrali takmer v každom zápase," citoval klubový web Mourinhove slová z tlačovej konferencie.

"Na umelej tráve a v takýchto ťažkých poveternostných podmienkach som sa rozhodol vymeniť veľa hráčov. A my sme potom prehrali so súperom, ktorý bol lepší ako my. Je to jednoduché. Elitný tím Bodö je jednoducho lepší ako ten, ktorý začal zápas na našej strane," dodal päťdesiatosemročný tréner, ktorý prevzal AS Rím pred sezónou.

K hráčom bol úprimný

Mourinho, ktorý s Portom a Interom Miláno v minulosti vyhral Ligu majstrov, prvýkrát so svojim tímom inkasoval v jednom súťažnom zápase šesťkrát. "Áno, ja viem, ale šesťgólová porážka nie je len o mne. Je aj o hráčoch. Vždy to zanechá dopad, o tom nepochybujem. Už som hovoril s chlapcami v šatni a bol som k nim úprimný. K novinárom asi nemôžem byť, nechcem to ventilovať von," poznamenal Mourinho.

Zápas podľa neho potvrdil, že AS Rím, ktorému patrí v talianskej lige štvrté miesto, má úzky káder. "Keby som mohol hrať stále s rovnakými chlapcami, urobil by som to. Nikdy som sa netajil tým, že viem, že tento tím má svoje limity. Jedna vec je prvých 12 až 13 hráčov a potom sú tí ostatní. Rozdiel v kvalite medzi jednou a druhou skupinou je veľký," uviedol Mourinho.

"Poznal som hodnotu niektorých našich hráčov, to nie je nič nové, ale napriek tomu som od nich čakal väčšiu odozvu. Jediné pozitívum teraz je, že sa ma nikto nebude pýtať, prečo stále vyberám rovnakých hráčov," dodal bývalý kouč Porta, Chelsea, Interu Miláno či Realu Madrid.

Viac o téme: José Mourinho AS Rím FK Bodö/Glimt
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: hoofoot.com; YouTube/AS Roma
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy