VIDEO Ikona totálne pošpinila klubové hodnoty: Lazio Rím okamžite vyhodilo trénera

Španiel Juan Bernabe s orlom Španiel Juan Bernabe s orlom Zdroj: Profimedia

RÍM - Taliansky klub Lazio Rím je známy svojím maskotom - orlom Olympiou. Tréner tohto dravca však totálne pošliapal hodnoty, ktoré samotný klub vyjadruje. Pri zápase s Interom Miláno ho totiž fanúšikovia prichytili, ako hajluje na tribúny a vykrikuje slávne oslovenie talianskeho diktátora Benita Mussoliniho.

Španiel Juan Bernabe patrí k ikonám klubu dlhých jedenásť rokov. Presne toľko sa stará o maskota, orla belohlavého. Práve skúsený sokoliar pred každým zápasom vypúšťal dravca, aby obletel celý Olympijský štadión v Ríme. Tomuto rituálu je však asi koniec. Klub ho totiž po zverejnenom videu okamžite suspendoval. "Okamžitá výpoveď daného človeka," stojí v oficiálnom klubovom vyhlásení. 

Svoj skutok nepopiera

"Urobil som to, nepopieram to. Mussoliniho rešpektujem. Urobil pre Taliansko to, čo Franco pre Španielsko," vyjadril sa po skutku sokoliar pre Il messaggero. Zároveň však odmieta, že by chcel znevažiť alebo pošpiniť meno klubu. Gesto vníma ako vojenský pozdrav a to, že v Taliansku je to zakázané, údajne nevedel. 

Viac o téme: Lazio Rím
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter
  • Zdroj: Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy