VIDEO Vlhová neskrývala radosť po predvedenom výkone: Vždy keď skončím na pódiu, je to dobré

Slovenka Petra Vlhová sa teší v cieli druhého kola obrovského slalomuSlovenka Petra Vlhová sa teší v cieli druhého kola obrovského slalomu Zdroj: TASR/Martin Baumann

SÖLDEN - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vstúpila v sobotu do novej sezóny Svetového pohára tretím miestom v obrovskom slalome. V rakúskom Söldene vyhrala Američanka Mikaela Shiffrinová, svoju veľkú súperku zdolala o 1,30 s. Druhá skončila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (0,14 s).

Slovenská zjazdárka sa do druhej jazdy pustila razantne a na prvom medzičase bola v ohromnom predstihu. Hoci ani v ďalších úsekoch výrazne nechybovala, postupne náskok strácala, aj pod vplyvom difúzneho svetla a zhoršujúceho sa povrchu. To sa potvrdilo aj v jazdách domácich spolufavoritiek a pred jazdami dvoch suveréniek mala Slovenka isté stupne víťaziek. Obe hviezdy prvého kola svoje pozície nepustili, akurát si ich po dramatickom priebehu vymenili a Shiffrinová slávila úctyhodné jubileum. "Začať sezónu výborne je dôležité. Som super šťastná. Bola radosť dnes lyžovať. Ani neviem presne povedať, ako dobre sa mi na kopci išlo. Ďakujem Sölden," citovala Shiffrinovú agentúra AFP.

Vo veku 26 rokov má Vlhovej vrstovníčka ešte množstvo perspektív, napríklad  absolútny rekord Švéda Ingemara Stenmarka (86 víťazstiev v pretekoch SP). "Ja som veľmi spokojná. Vždy keď skončím v prvých pretekoch sezóny na pódiu, je to dobré. Človek pred nimi nevie, na čom je. Ale dopadlo to dobre a ja sa z toho teším," uviedla Vlhová po pretekoch.

Viac o téme: Petra Vlhová