VIDEO Valjenta mohlo aj poraziť: Mallorca stratila v nadstavení dvojgólový náskok!

Martin ValjentMartin Valjent Zdroj: Profimedia

MADRID - Futbalisti RCD Mallorca v základnej zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom remizovali v sobotňajšom dueli 10. kola španielskej La Ligy na ihrisku Valencie 2:2, keď prišli v nadstavenom čase o dvojgólový náskok.

Gól Angela Rodrigueza a vlastný zásah Mouctara Diakhabyho znamenali pre Mallorcu vedenie 2:0 už po prvom polčase. Hostia si dlho strážili náskok aj po vylúčení Kórejčana Lee Kang-Ina v 55. minúte. V nadstavenom čase sa však Valencia presadila dvakrát a vydolovala aspoň bod - najskôr Goncalo Guedes v 93. minúte znížil na 1:2 a v 98. minúte zariadil remízu Jose Gaya.

Ďalší slovenský legionár v kádri Mallorky brankár Dominik Greif sedel na lavičke náhradníkov. Valencia čaká na víťazstvo už šesť zápasov a je priebežne desiata, Mallorka figuruje o dve priečky nižšie.

Joselu sa dvoma gólmi postaral o víťazstvo Deportiva Alaves na ihrisku CF Cadiz 2:0.

La Liga - 10. kolo:

CF Valencia – RCD Mallorca 2:2 (0:2)
Góly: 90.+3 Guedes, 90.+8 Gaya - 32. Angel, 38. Diakhaby (vlastný), ČK: 55. Lee Kang-In (Mallorca) po druhej ŽK