VIDEO Pekarík pomohol Herthe k triumfu, Bayern rozstrieľal aj Hoffenheim

Hráči Bayernu Mníchov oslavujú gólHráči Bayernu Mníchov oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov vyhrali v sobotnom zápase 9. kola nad Hoffenheimom 4:0 a potvrdili pozíciu bundesligového lídra. V závese za nimi s mankom jedného bodu sa drží Borussia Dortmund, ktorá uspela 3:1 na ihrisku Arminie Bielefeld.

Bayernu rozhodca po konzultácii s VAR neuznal už vo 8. minúte gól Serga Gnabryho, ten istý hráč sa však postaral o zmenu skóre o osem minút neskôr. Druhý gól Bavorov pridal po polhodine hry exportnou strelou spoza šestnástky Robert Lewandowski, pre ktorého vybojoval loptu Thomas Müller. V závere podčiarkli hladký triumf obhajcu titulu Maxim Choupo-Moting a Kingsley Coman.

Freiburg je v novej sezóne ako jediný tím stále bez prehry, tentoraz uspel vo Wolfsburgu 2:0 a v tabuľke je tretí s trojbodovou stratou na Bayern. Vicemajstrovské Lipsko otočilo v druhom polčase skóre v domácom súboji s posledným Fürthom a triumfovalo 4:1.

Hertha Berlín v zostave so slovenským obrancom Petrom Pekaríkom doma zdolala Borussiu Mönchengladbach 1:0. Na lavičke hostí sedel ďalší slovenský legionár László Bénes. Hertha je v tabuľke priebežne desiata, Mönchengladbach o dve priečky nižšie.

Bundesliga - 9. kolo:

Bayern Mníchov – TSG 1899 Hoffenheim 4:0 (2:0)
Góly: 16. Gnabry, 30. Lewandowski, 82. Choupo-Moting, 87. Coman

Arminia Bielefeld – Borussia Dortmund 1:3 (0:2)
Góly: 87. Klos - 31. Can (z 11 m), 45. Hummels, 72. Bellingham

RB Lipsko – SpVgg Greuther Fürth 4:1 (0:1)
Góly: 47. Poulsen, 53. Forsberg, 65. Szoboszlai, 88. Novoa Ramos - 45. Hrgota (z 11 m)

VfL Wolfsburg – SC Freiburg 0:2 (0:1)
Góly: 27. Lienhart, 68. Holer

Hertha Berlín – Borussia Mönchengladbach 1:0 (1:0)
Gól: 40. Richter