Zloženie Turnaja majsteriek sa pomaly kryštalizuje: Na zoznam pribudli ďalšie dve veľké mená!

Iga ŠwiatekováIga Šwiateková Zdroj: TASR/AP/Mark J. Terrill

LONDÝN - Poľka Iga Šwiateková a Španielka Garbiñe Muguruzaová sú ďalšími dvoma istými účastníkmi tenisového Turnaja majsteriek.

Vyplýva to z priebežného rebríčka podľa výsledkov v aktuálnej sezóne. Právo štartu na novembrovom vyvrcholení sezóny v mexickej Guadalajare tak má sedem tenistiek, ale vzhľadom k ohlásenej neúčasti svetovej jednotky Ashleigh Bartyovej zostávajú ešte dve miesta.

Okrem Češiek Barbory ​​Krejčíkovej a Karolíny Plíškovej sa už skôr na Turnaj majsteriek kvalifikovali Bieloruska Aryna Sabalenková a Grékyňa Maria Sakkariová.

Šwiatekovú čaká premiéra

Muguruzaová, ktorej neublížila štvrťfinálová porážka v Moskve, sa na podnik pre osem najlepších hráčok sezóny vráti po štyroch rokoch. Jej maximom z troch účastí je semifinále v roku 2015. Dvadsaťročná Šwiateková bude mať na Turnaji majsteriek premiéru. Vlani síce vyhrala Roland Garros, ale plánovaný Turnaj majsteriek v čínskom Šen-čene sa vtedy nehral a ani zaň nebola náhrada.

Zvyšnými adeptkami Badosaová a Džabúrová

Medzi adeptkami na zvyšné dve postupové miesta má najlepšiu pozíciu nedávna víťazka veľkého turnaja v Indian Wells Paula Badosaová zo Španielska. Za ňou bude miesto medzi elitou obhajovať Tunisanka Ons Džabúrová.

Viac o téme: Turnaj majsteriek WTA Finals Garbiñe Muguruzaová Iga Swiateková
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy