VIDEO Martin Féherváry sa v NHL dočkal: Na premiérový gól mu asistoval aj hviezdny Ovečkin!

Martin Féherváry a Alexander Ovečkin oslavujú premiérový gól slovenského hokejistu v NHLMartin Féherváry a Alexander Ovečkin oslavujú premiérový gól slovenského hokejistu v NHL Zdroj: Profimedia

NEW YORK - Slovenský hokejový obranca Martin Féherváry si otvoril strelecký účet v NHL.

Dvadsaťdvaročný hráč Washingtonu Capitals v druhej tretine sobotného domáceho stretnutia s Calgary znížil na 2:3 po asistenciách Toma Wilsona a Alexandra Ovečkina. Slovenský reprezentant dosiahol prvý gól vo svojom jedenástom zápase v profilige. Washington napokon prehral 3:4 po predĺžení, Feherváry si okrem gólu zapísal aj tri plusové body.

Alexander Ovečkin, Martin Fehérváry Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

Capitals prehrávali po prvej tretine 0:3, v 23. minúte Jevgenij Kuznecov znížil a o necelých päť minút prišiel okamih Slováka. Ten si narazil puk s Wilsonom, od mantinelu nakorčuľoval k pravému kruhu a strelou švihom prekonal brankára Flames Dana Vladařa. Feherváryho si Washington vybral v 2. kole celkovo zo 46. miesta vstupného draftu NHL z roku 2018.

Washington - Calgary 3:4 pp (za domácich M. Féherváry 1+0)

Viac o téme: Washington Capitals Alexander Ovečkin Tom Wilson Martin Fehérváry