Prvé slová Fehérváryho po úžasnom večere: Snažil som sa iba zapojiť do útoku, som naozaj šťastný!

Alexander Ovečkin, Martin Fehérváry a Tom Wilson oslavujú premiérový gól Slováka v NHLAlexander Ovečkin, Martin Fehérváry a Tom Wilson oslavujú premiérový gól Slováka v NHL Zdroj: SITA/Ap/Nick Wass

WASHINGTON - Slovenský hokejový obranca Martin Fehérváry si otvoril strelecký účet v NHL. Dvadsaťdvaročný hráč Washingtonu Capitals v druhej tretine domáceho stretnutia s Calgary znížil na 2:3 po asistenciách Toma Wilsona a Alexandra Ovečkina.

Washington prehrával po prvej tretine 0:3, v 23. minúte Jevgenij Kuznecov znížil a o necelých päť minút prišiel okamih Slováka. Ten si narazil puk s Wilsonom, od mantinelu nakorčuľoval k pravému kruhu a strelou švihom prekonal brankára Flames Dana Vladařa. "Snažil som sa zapojiť do protiútoku, puk sa dostal ku mne späť od Toma Wilsona a keď som videl otvorenú cestu k strele, tak som to skúsil. Som naozaj šťastný," povedal pre zámorské médiá Fehérváry, ktorý celkovo odohral v zápase 18:37 min, mal aj jednu strelu a jeden bodyček. K prvému gólu v NHL mu prostredníctvom sociálnej siete Twitter gratuloval aj krajan a bývalý elitný kanonier Capitals Peter Bondra.Vyhlásili ho za druhú hviezdu.

Viac o téme: Washington Capitals Martin Fehérváry