Marek Hrivík žiaril pri triumfe Torpeda, Liška prispel gólom a asistenciou k výhre Čerepovca

Adam Liška v drese Severstaľu ČerepovecAdam Liška v drese Severstaľu Čerepovec Zdroj: Profimedia

MOSKVA - Slovenský útočník Marek Hrivík výraznou mierou prispel k triumfu hokejistov Torpeda Nižnij Novgorod 6:3 nad Neftechimikom Nižnekamsk v nedeľnom dueli KHL. Zaznamenal dva góly a jednu asistenciu.

Hrivík otvoril skóre duelu v 1. minúte. Sieť potom rozvlnil aj v 25. minúte, keď zvýšil na 3:1. Torpedu patrí v Západnej konferencii 9. priečka.

Útočník Adam liška si v drese Severstaľu Čerepovec pripísal tretí gól v sezóne. Jeho tím zvíťazil na klzisku Barysu Nur-sultan 5:1. Liška v 19. minúte otvoril skóre, v 56. min si pripísal aj asistenciu pri góle na 4:1 pre hostí.

Novosibirsk prekvapujúco zdolal doma druhý najlepší tím súťaže Traktor Čeľabinsk 2:0. V obrane domácich nechýbal slovenský obranca Michal Čajkovský. Sibir je stále mimo priečok znamenajúcich play off, no naplno bodoval už v druhom stretnutí v rade.

Hráči CSKA Moskva vyhrali na ľade Admiralu Vladivostok 2:1. O triumfe hostí rozhodol v druhej tretine Sergej Plotnikov.

Amur Chabarovsk po predchádzajúcich štyroch prehrách zabral naplno. Vo svojej hale si poradil s Dinamom Minsk 3:0. Čistým kontom s 32 zákrokmi sa zaskvel brankár domácich Jevgenij Alikin.

KHL - nedeľa:

Dinamo Moskva - Viťaz Podoľsk 2:5 (1:1, 0:4, 1:0)
Góly: 5. O'Dell, 49. Jefremov - 35. a 38. Kemilainen, 10. Gončarov, 31. Jaremčuk, 37. Ojamäki

Salavat Julajev Ufa - Lokomotiv Jaroslavľ 4:3 pp a sn (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 45. Koledov, 57. Šmeľov, 59. Hartikainen, rozhodujúci sam. nájazd Manninen - 17. Boucher, 21. Kraskovskij, 56. Kajumov

Jokerit Helsinki - Dinamo Riga 8:0 (3:0, 4:0, 1:0)
Góly: 7., 28., 35. a 57. Schroeder, 3. Savinainen, 11. Sklenička, 27. Kivistö, 36. Kossila

Spartak Moskva - Červená hviezda Kchun-lun 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 10. Pettersson, 23. Kugryšev, 34. Loktionov, 46. Lehterä - 28. Yip, 42. Wong

Torpedo Nižnij Novgorod - Neftechimik Nižnekamsk 6:3 (1:1, 5:0, 0:2)
Góly: 1. a 25. HRIVÍK, 23. Belevič, 27. Fedotov, 38. Lennström (HRIVÍK), 39. Žafiarov - 20. a 60. Chajrullin, 57. Čiviľov

Sibir Novosibirsk - Traktor Čeľabinsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 39. Shore, 50. Šarov

Barys Nursultan - Severstaľ Čerepovec 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Góly: 45. Šestakov - 19. LIŠKA, 33. Stenqvist, 51. Geraskin, 56. Rooba (LIŠKA), 59. Kodola

Amur Chabarovsk – Dinamo Minsk 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 13. Pedan, 23. Šarov, 54. Nikolišin

Admiral Vladivostok – CSKA Moskva 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 15. Šulák - 11. Sergejev, 36. Plotnikov

Viac o téme: Severstaľ Čerepovec Marek Hrivík Adam Liška